Yeni kredi paketi açıklandı: 12 ay geri ödemesiz 500 bin TL

HomeTürkiye Ekonomisi

Yeni kredi paketi açıklandı: 12 ay geri ödemesiz 500 bin TL

KGF'den yapılan açıklamada, "Avrupa Yatırım Fonu'nun (EIF) KGF’ye sağladığı hibe fon ile hayata geçirilen KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği (COSME) pr

TBB: Bankacılık sektörü ekonomik faaliyete destek vermeye devam edecek
100 jaÅ„a oqýlyq jobasy qazaq tilindegi kitap ındýstrııasyna serpin ákelip jatyr – Muhtar SeÅ„girbaı
12 Mart Dolar fiyatları ne kadar oldu?

KGF’den yapılan açıklamada, “Avrupa Yatırım Fonu’nun (EIF) KGF’ye sağladığı hibe fon ile hayata geçirilen KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği (COSME) programına gösterilen yoğun ilgi ile kısa sürede önemli bir kredi hacmine ulaşıldı ve hem reel sektörden hem de Bankacılık sektöründen gelen projenin devamı talepleri doğrultusunda KGF Destek Kredisi projesi hazırlandı” denildi.

Açıklamaya göre KOBİ’ler, KGF Destek Kredisi projesi kapsamında azami 500 bin liralık krediyi yüzde 80 KGF kefaleti ile kullanabilecek.
12 AY GERİ ğDEMESİZ KREDİ
Portföy Garanti Sistemi ile kullandırılacak olan kredilerin vadesi de 12 aya kadar geri ödemesiz dönem ile birlikte asgari 36 ay, azami 60 aya kadar uzayabilecek.
BAŞVURULABİLECEK BANKA SAYISI: 14
Açıklamada, “KGF Destek Kredisi’nden yararlanmak için bugün itibariyle Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Alternatif Bank, Halkbank, QNB Finansbank, VakıfBank, Denizbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’na başvuruda bulunulabilecek” denildi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: