HomeTürkiye Ekonomisi

Elektrikli araçların zorunlu trafik sigortasına prim indirimi

Trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik öngören düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Elektrikli araçların zorunlu trafik sigortasında yüzde 10 prim indirimi uygulanabilecek.

Bakan Ersoy’dan turizm sektörü için önemli açıklamalar
Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 51 öğrenciye sertifikaları verildi
Zap’ta 3 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte, Zorunlu Trafik Sigortası’nda hasarsızlık indirimi ve hasar sonrası prim artırım oranlarında değişiklik yapıldı. Elektrikli araçlar için ise zorunlu trafik sigortası prim indirimi uygulanabilecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararla hasarın giderilmesinde ve tazminatın ödenmesinde, orijinale eşdeğerliği belgelendirilmiş parçalar veya yeniden kullanılabilir parçaların tercih edilmesi halinde bu yüzde 20’ye kadar indirim uygulanabilecek.

MAYIS’TA TAVAN FİYAT YÜZDE 5 ARTACAK
Trafik sigortası tavan fiyatları 1 Mayıs’ta yüzde 5 artırımlı olacak. Mayıstan itibaren aylık tavan fiyat artışı ise yüzde 2 olacak.
Elektrikli araçlar için ise yüzde 10 zorunlu trafik sigortası prim indirimi uygulanabilecek.

Kararla birlikte hasarsızlık ve hasar sebebiyle prim artırım oranları da değişti. Hasarsızlık indirimi yüzde 50’ye kadar yapılabilecek. Buna karşılık hasar nedeniyle primle yüzde 200 artırılabilecek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: