Volvo’nun Otonom Kamyonu Trafiğe Çıkmaya Hazırlanıyor

HomeDünya Ekonomisi

Volvo’nun Otonom Kamyonu Trafiğe Çıkmaya Hazırlanıyor

Vera isimli son otonom kamyonuyla Gothenburg’a teslimat yapmayı amaçlayan Volvo, aracını önceden belirlenmiş bir rotada trafiğe &

29 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller listesi – 29 Temmuz 2019 Pazartesi evde bakım aylığı parası yattı mı?
Emekliler İçin Sıcak Gelişmeler Yaşanıyor!
Anadolu Efes dev arazisini sattı
Vera isimli son otonom kamyonuyla Gothenburg’a teslimat yapmayı amaçlayan Volvo, aracını önceden belirlenmiş bir rotada trafiğe çıkartmayı planlıyor.
 
Daha önce gördüğümüz otonom araçlara oranla oldukça yenilikçi bir tasarıma sahip olan Vera, sürücü kabini tamamen kaldırıldığı için belirli açılardan bakıldığı zaman oldukça alçak bir spor araba gibi görünüyor.
Volvo, aracın başlangıç noktasını DFDS isimli bir lojistik firmasının merkezi olarak belirledi. Araç, belirli kısımları genel kullanıma açık yollardan geçecek olan belirlenmiş bir rota oluşturacak ve kargosunu Gothenburg’a teslim edecek.
 

Sürücüsüz araçlar alanında büyük gelişmeler gerçekleştirilse de kalabalık şehir yolları hâlâ büyük bir sorun olarak kalamaya devam ediyor. Otonom teknolojisi ise bu sorunların üstesinden gelmeye başlamış gibi görünüyor. Örneğin Volvo, aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi kısa, önceden belirlenmiş ve beklenmedik bir olayın yaşanma ihtimali düşük alanlarda sürüş yapabiliyor.
 
Tamamen işlevsel hale geldikten sonra Volvo’nun Vera araçlarını uzaktan insan gözetimindeki bir filoya dönüştürmesi bekleniyor.
 
Kaynak: webtekno.com
 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: