TÜRKONFED Başkanı Turhan: Teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olmalıyız

HomeTürkiye Ekonomisi

TÜRKONFED Başkanı Turhan: Teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olmalıyız

TÜRK Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Osman Turhan, hayatın her alanında hız ile verimlilik esaslı büyük devrim olduğunu ve di

Türkiye Finans’tan, Yılın İlk Yarısında 403,5 Milyon TL Konsolide Kar
QNB Finansbank’tan KOBİ’lere özel işe dönüş kredisi
Altın bugün ne kadar? (10 Eylül 2019 altın fiyatları)

TÜRK Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Osman Turhan, hayatın her alanında hız ile verimlilik esaslı büyük devrim olduğunu ve dijital yeni dünyanın kurulduğunu söyledi. Turhan, “Teknolojiyi tüketen değil, üreten ve ihraç eden […] Yüksek teknolojili üretim yaparak, yüksek verimlilikle yüksek katma değer yaratmak ve küresel rekabet gücümüzü artırmak için dijitalleşme aradığımız kaldıraçtır” dedi.

Anadolu’da üretime odaklanmış sektörlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla Türkiye İş Bankası iş birliğiyle 2018’de harekete geçen TÜRKONFED’in “Dijital Anadolu Projesi’, 5 kentte 1500 KOBİ’ye ulaştı. Projenin 2019 yılı ilk toplantısı, Denizli’deki otelde yapıldı. Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Osman Zolan, TÜRKONFED Başkanı Orhan Turhan, GESİFED Başkanı Aysun Nalbant, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, oda başkanları ve iş insanları katıldı.

‘DİJİTALLEŞME ARADIĞIMIZ KALDIRAÇTIR’

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: