Türk şirket Almanya’yı ve Avrupa’yı koruyacak

HomeTürkiye Ekonomisi

Türk şirket Almanya’yı ve Avrupa’yı koruyacak

MÜNİH - Almanya’nın Worms kentinde kurduğu KOBIL Systems GmbH adlı şirketi ile "Dijital kimlik güvenliği odaklı BT güvenlik çözümleri" üreten Türk İ

İş Dünyası YEP’i Desteklerken, Bazı Ekonomistlerden Olumsuz Yorumlar Geldi
Bakan Ruhsar Pekcan’dan ihracatçılara yeni destek paketi müjdesi
Bulut bilişimine yolculuk EMC ile devam ediyor – BTDÜNYASI.net

MÜNİH – Almanya’nın Worms kentinde kurduğu KOBIL Systems GmbH adlı şirketi ile “Dijital kimlik güvenliği odaklı BT güvenlik çözümleri” üreten Türk İş Adamı İsmet Koyun, Münih‘te Alman ve Türk basınına yeni ürünü mPOWER’i tanıttı.

Koyun, “Almanya ve Avrupa’nın dijital geleceğini kuruyoruz. Ulusal bir koruma sağlayacağız. Google ile Huawei arasında yaşanan Data kopyalanması tartışması veya olayların önüne geçeceğiz. Avrupa Facebook’unu, WhatsApp’ını, Google’ini EcoSystem‘ini kuruyoruz biz“ dedi.

ALMAN GAZETECİLER HAYRETLE İZLEDİ

ABD’lilerin şirketi için 1 milyar Dolar teklif ettiği Koyun, 50 milyon dolar Ar-Ge yatırımı ile geliştirdiği ürününün, tüm Avrupa’nın dijital güvenliğini sağlayacağını açıkladı. Alman gazetecilerin hayret dolu bakışları altında geleceğin teknolojisini anlatan Koyun, KOBIL’in dünyada IT ve güvenlik sektöründe ilk üçe girebilecek şirket olduğunu vurguladı.

mPOWER ile, kişisel bilgileri, mesajlaşmayı, verileri, iş hayatını ve imzasının korunduğunu anlatan Çorumlu işadamı İsmet Koyun, şu bilgileri verdi: “ÜLKELERİN KENDİ PLATFORMU OLACAK”

“Beş şirketin yaptığı ürünleri tek başımıza yapıyoruz. Bunlardan biri kimlik. İleride kimliği olmayan insanlar internete giremeyecek. KOBIL dünya standardını oluşturuyor. İş modelleri değişiyor. Yeni dünya geliyor. Bir dahaki savaş, bilgi savaşı olacak. Buna her ülke dikkat etmeli. İşte geliştirdiğimiz sistemle her ülkenin bilgilerini saklamasını amaçlıyoruz. Ülkelerin kendi platformları olacak. O ülkenin insanlarını sen koruyacaksın. KOBIL olarak biz sadece kişinin bileceği Facebook, WhatsApp olmak istiyoruz. İşini kur, güç tek sende olsun. KOBIL bunun platformunu kuruyor.”

“TÜRKİYE’DE 100 MÜHENDİS ALACAĞIZ”

KOBIL’in çok büyük bir proje olduğunu, Türkiye, Almanya, Hindistan, Fransa, ABD, Rusya, Ukrayna, Çin ve İtalya’da çalışanlarının bulunduğunu, 50’ye yakın ülkeye ürün ihraç ettiklerini belirten Koyun, „Yazılımlar Worms‘ta yapılıyor. 250 mühendisin […] Türkiye’de İstanbul Teknokent’te faaliyetlerimiz var. Orada 40 mühendisimiz çalışıyor. Mühendis sayımızı da 100’e çıkarmayı hedefliyoruz. Almanya’da ve Türkiye’de büyüyeceğiz. Pazarlama ve satışa ağırlık vereceğiz. Burada da yeni hardwere (donanım) çıkaracağız.Yıllık iş hacmimizi 250 milyon avro olarak hedefledik. Hem güvenli, hem de herkesin sistemini kuracağı bir teknik geliştirdik“ diye konuştu.

İnternet bankacılığı kurmayı planladıklarını, yine dijital sağlık şirketi kuracağını, kişinin rahatsızlandığı anda dijital ortamda bilgilerinin cep telefonu aracılığıyla, ilgili hastane, doktor ve ilkyardım anında ulaştıracağını açıkladı.

“DÜNYAYI DEÄžİŞTİRECEĞİM”

Kendisini, Stevi Jobs veya […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: