Türk KOBİ’leri Amazon ile Avrupa yolunda…

HomeTürkiye Ekonomisi

Türk KOBİ’leri Amazon ile Avrupa yolunda…

E-ihracat programının hayata geçmesi ile beraber, KOBİ’ler sadece Amazon.com.tr’de yer alan kategorilerde değil, Amazon’un Avrupa’da faaliyet

Halkbank Altın Hesabımdan Altın Alamamak
QNB Finansbank ilk yarıda da reel sektörü desteklemeyi sürdürdü
Tşrkiye turizmde dşnya altıncısı oldu

E-ihracat programının hayata geçmesi ile beraber, KOBİ’ler sadece Amazon.com.tr’de yer alan kategorilerde değil, Amazon’un Avrupa’da faaliyet gösterdiği ülkelerde yer alan Güzellik, El Yapımı Ürünler ya da Araba Aksesuarları gibi farklı kategoride birçok ürün satma imkânı bulacak.

Girişimci ruhu

Avrupa’ya e-ihracatın Türk KOBİ’leri için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, “ Girişimci ruhuyla tanınan Türk KOBİ’lerini milyonlarca potansiyel aktif müşteriyle buluşturmaktan büyük heyecan duyuyoruz. 2000 yılında satıcıları da bünyesine dahil ettiği günden bu yana Amazon dünyanın her yerindeki girişimcinin büyümesindeki en büyük destekçilerden biri oldu. Amazon.com.tr olarak bugün KOBİ’lerin büyüyerek gelişmeleri ve güçlenmeleri için yaptığımız çalışmalarla Türkiye’den Avrupa’ya ihracatı başlatıyoruz. Satıcıların başarılı olması için çeşitli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz; yüklerini azaltacak araçlar sunuyor ve satışlarını artırmalarına destek oluyoruz” ifadelerini kullandı. Marriott, Amazon.com.tr olarak Türkiye’deki işletmelerin büyüyerek gelişmeleri ve güçlenmeleri için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/turk-kobi-leri-amazon-ile-avrupa-ekonomi-2887992/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: