TÜMSİAD: ‘’Kobilere Destek Paketi Büyük Moral Verecek’’

HomeTürkiye Ekonomisi

TÜMSİAD: ‘’Kobilere Destek Paketi Büyük Moral Verecek’’

TÜMSİAD: ‘’Kobilere Destek Paketi Büyük Moral Verecek’’ Açıklanan yeni destek paketinin reel sektöre ve kobilere değer katacağını ifade eden

“Dijital Merkez Bankası Parası” uygulamaya konulacak
Ufuk2020 Enerji Alanında 11 yeni çağrı açıldı
Borsa İstanbul Genel Müdürü Değişti!

TÜMSİAD: ‘’Kobilere Destek Paketi Büyük Moral Verecek’’

Açıklanan yeni destek paketinin reel sektöre ve kobilere değer katacağını ifade eden Doğan, ‘’Son dönemde hükümetimiz KOBİ Değer Kredisi, KOBİ Değer Kredisi-2 ve İVME Finansman Paketi açıklamıştı. Bugüne kadar açıklanan ve hayata geçirilen bu paketler reel sektörde ciddi karşılık buldu. İhracattaki artış, enflasyondaki düşüş trendi oluşan olumlu havayı da destekliyor. Şimdi de 12 bankanın katıldığı ekonomik paket, KOBİ’lerin finansman ulaşım sorunları önündeki engelleri azaltacaktır.” dedi.

ğzellikle KOBİ’lerin ülke ekonomisinin kilometre taşı olduğunu ifade eden Başkan Yaşar Doğan, “KOBİ’lere verilen destek istihdama verilen destekle eşdeğerdir. Ekonominin çarklarının sağlıklı bir şekilde dönmesi demektir. Bu da üreticiden tüketiciye kadar halkın tüm katmanlarına olumlu katkılar sağlayacaktır. TÜMSİAD olarak yıllardır ekonomideki istikrarın önemine vurgu yaptık. İstikrar kadar piyasaların morale de ihtiyacı var. Açıklanan son paket KOBİ’lere büyük moral verecektir.’’ dedi ve TÜMSİAD üyesi olan tüm KOBİ’lerin yeni paketi olumlu karşıladığını ve pozitif geri bildirimlerin yakında piyasalara yansımaya başlayacağını sözlerine ekledi.

Ulaş URAL, 05456613234

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: