Son dakika: 13 Haziran 2019 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi

HomeDünya Ekonomisi

Son dakika: 13 Haziran 2019 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi

2019 yılında evde bakım maaşlarına da zam yapıldı ve yeni maaş bin 315 lira oldu. Evinde hasta, engelli ya da yaşlılara bakan ve devlet tarafından

Evde bakım parası yatan iller 19 Kasım! Evde bakım maaşı sorgulama
Son dakika: 11 Haziran 2019 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi
Evde bakım parası yatan iller 21 Kasım! Evde bakım maaşı sorgulama
2019 yılında evde bakım maaşlarına da zam yapıldı ve yeni maaş bin 315 lira oldu. Evinde hasta, engelli ya da yaşlılara bakan ve devlet tarafından ödenen evde bakım maaşları 13 Haziran Perşembe günü hangi illerde hesaplara yattı? Evde bakım maaşları. Ayın 25'ine kadar tüm illerde yatması bekleniyor. 
 
EVDE BAKIM AYLIĞI TAKİBİ: Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor. Peki evde bakım aylığının takibi nasıl yapılıyor?
 
 
EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA: Evde bakım maaşı yattı mı? sorusuna yanıt bulmanın iki yolu bulunuyor. İster sms isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.
 
Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e sms atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.Ziraat bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.
 
 
Haziran 2019 Evde Bakım maaşı yatan illerin listesini aşağıdan görebilirsiniz.
 
1.Ordu

2.Bolu
3.Osmaniye
4.İstanbul
5.Adıyaman
6.Tokat
7.Tekirdağ
8.Kırklareli
9.Aksaray
10- Amasya
11- Zonguldak
12- Van
13- Mersin
14- Konya
15- Denizli
16- Sivas
17- Manisa
18

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: