Saha ekipleri zamanlarının yüzde 65’ini boşa harcıyor

HomeTürkiye Ekonomisi

Saha ekipleri zamanlarının yüzde 65’ini boşa harcıyor

Araştırmalara göre şirketlerin saha ekipleri haftada yaklaşık 30 saati satış dışı faaliyetler için harcıyor. Bu kayıpta en büyük gerekçe dağınık ileti

TÜSİAD: Perakendede e-ticaret 31,5 milyar liraya ulaştı, bu fırsatı kaçırma lüksümüz yok
İşletmelerin sabit telefona düzenli ücret devri bitiyor
Halkbank Devlet Desteği Esnaf Kredisi Verilmedi

Araştırmalara göre şirketlerin saha ekipleri haftada yaklaşık 30 saati satış dışı faaliyetler için harcıyor. Bu kayıpta en büyük gerekçe dağınık iletişim süreçleri olurken, saha ekiplerinin dijitalleşmesiyle verimlilikte yüzde 40’a varan artış sağlamak mümkün.

Şirketlerin satış hedeflerine ulaşmasında büyük paya sahip olan […] sağlayan şirketlerin yeni müşteri kazanım oranı ortalama yüzde 20 artıyor. Aynı zamanda saha ekiplerinin performansında yüzde 22, yapılan ziyaretlerdeki verimlilikte ise yüzde 30 artış görülüyor.

Saha çalışanlarına yönelik geliştirdikleri yazılımlarla iş süreçlerini daha verimli hala getirdiklerini belirten Şener, “Geliştirdiğimiz yazılım ekiplerin ziyaret kalitesini ve verimliliğini ölçerken, müşteri kazanım oranını ve sadakatini artırıyor. 10 kişilik bir saha ekibinin verimliliğinin yüzde 30 artması, ekip maliyetinde yıllık 270 bin lirayı aşkın tasarruf sağlıyor” dedi.

Saha ekipleri yazılımlara emanet

Perakendeden bankacılığa, sağlıktan enerjiye kadar birçok farklı sektörden şirketlere hizmet sunan Ekmob’un, her gün Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce saha çalışanı tarafından kullanıldığını belirten Şener, “Şirketlerin en büyük sorunlarından olan saha ekiplerinin […] şirketler için uçtan uca çözüm sunduklarını belirten Sunay Şener, “Bulut tabanlı ve SaaS modeliyle sunulan Ekmob, saha operasyonu olan şirket yöneticilerine, ekiplerini etkin yönetim ve izleme olanağı sağlarken, çalışanların da iş planlarını çok daha verimli gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. ING Bank, BAT, TEMSA, LG, Fıratpen, Pirelli ve Zingat.com gibi büyük markaların saha operasyonlarının yanı sıra binlerce KOBİ’ye de destek veriyoruz” dedi.

İHA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: