HomeTürkiye Ekonomisi

Pazar elçiliğinde köprüler kuruluyor

Yabancı dil desteği Sakarya’daki büyük firmaların yanı sıra ihracata kazandırılması gereken Kobi niteliğinde olan ve ihracat için gerekli altyapıla

VakıfBank 6 ay ödemesiz 125 bin TL İhtiyaç kredisi! Krediye kimler başvurabilir?
İş Bankası, Kolay İK ile işbirliğine gitti
ğzgener’den Bakan Ersoy’a tam destek!

Yabancı dil desteği

Sakarya’daki büyük firmaların yanı sıra ihracata kazandırılması gereken Kobi niteliğinde olan ve ihracat için gerekli altyapılara sahip olamayan işletmeler için geliştirilen UPEP, firmaların potansiyel pazarları ile iletişim kurmayı, bu pazarlardaki coğrafi ve kültürel farklılıkların yönetme ve yabancı dil eksikliklerini […] öğrencinin, SATSO bünyesindeki işletmelerde gönüllü stajlar yaparak işletmelerin ihracat yapmasındaki çeşitli sorunların çözümünde başrol oynadığı proje ihracatın geliştirilmesine yönelik tüm çalışmalara da altılık oluşturuyor.

Ticaret

Yapılan bu işbirliği ile Sakaryalı KOBİ’lerin global pazarlarda etkin rol oynamaları ve yabancı uyruklu öğrencilerin de kendilerini geliştirmelerine, aynı zamanda da Sakarya’nın ekonomik gelişimine yardımcı olmaları sağlanıyor. UPEP Projesi ile hem Türkiye hem de kendi ülkelerinin arasında bir ticaret köprüsü oluşturan yabancı uyruklu öğrenciler pazar araştırmaları yaparak kendi ülkelerinden Türkiye’ye yatırımcı getirmekte ve […] Türkiye’nin gönüllü ticaret elçisi olmaları projenin önemli kazanımlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Güçlü bir ses

Konu ile ilgili açıklamada bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, proje üzerine Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu’nun ağırlıklı bir şekilde çalıştığına dikkat çekerek, “Komisyonumuzun çalışmalarını yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Sakarya Üniversitesi iş birliği ve üyelerimizin ortaklığında devam eden projemizin güçlü bir ses getirebilmesi için gayret ediyoruz. Projemizin ilimize ve kazandıracakları sadece ekonomik anlamda değil sosyo-kültürel açıdan da güç katacağına inanıyoruz.”

Destek

Altuğ, “Projemiz kapsamında yabancı uyruklu öğrencilerimizin birer ticaret elçisi olarak değerlendirilmesinin iki taraf için de önemli bir adım olacağı anlayışı ile […] Yani ihracatımız UPEP ve benzeri projelerle desteklenirse büyüyecektir. İhracattaki hedeflerimizin sadece söylemlerde kalmaması için kalıcı ve gerçekleştirilebilir çalışmalarla ilerliyoruz.”

Tanıtıyoruz

UPEP’in her zaman gelişmeye-büyümeye açık olduğunu belirten ve projenin şehir ekonomisine sağlayacağı yararları daha da fazla geliştirmeye çalışacaklarını ifade eden Başkan Altuğ, “ UPEP Projesini gittiğimiz ve ziyaret ettiğimiz her yerde tanıtmaya çalışıyoruz. Proje diğer odalardan çok ilgi görmekte ve bu […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: