PayU, iyzico’yu 165 milyon dolara satın aldı [Son Dakika]

HomeTürkiye Ekonomisi

PayU, iyzico’yu 165 milyon dolara satın aldı [Son Dakika]

iyzico toplam 28 milyon dolar yatırım almıştı Hatırlatmak gerekirse iyzico, IFC, Vostok Emerging Finance, Amadeus Capital Partners, 212, Pachicle Inve

Dr. Murat Kubilay: ‘2. Perde Şiddetleniyor…’
BEŞTEPE’DE YÜKSEK İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İhracatçılara Güzel Haber

iyzico toplam 28 milyon dolar yatırım almıştı
Hatırlatmak gerekirse iyzico, IFC, Vostok Emerging Finance, Amadeus Capital Partners, 212, Pachicle Invest, Speedinvest ve Beenos Partners’tan toplamda 4 turda toplamda 28 milyon dolarlık yatırım da almıştı. Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018 ‘de en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında da yer alan ve geçtiğimiz yılın Haziran ayında Doğu Avrupa’ya açılan iyzico’nun PayU tarafından satın alınabileceği uzun süredir konuşuluyordu.

Barbaros ğzbugutu ve Tahsin Isın tarafından kurulan iyzico, 6 yıllık serüvenin ardından rakibi konumundaki PayU tarafından 165 milyon dolara satın alındı. Paylaşılan bilgilere göre PayU, iyzico’nun çoğunluk hisselerini satın alarak stratejik bir ortaklığa imza attı.

Söz konusu satın alma ile birlikte Türkiye’nin PayU’nun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesi içerisinde Polonya’dan sonraki en büyük ikinci pazarı haline geldiğini […] da devralacak. Satın alma ile ilgili açıklamalarda bulunan iyzico kurucu ortağı Barbaros ğzbuğutu, bugünün iyzico için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu ve 2013 yılında ortağı Tahsin’le iyzico’yu Türkiye’nin her yerindeki KOBİ’lerin online ödeme almasını mümkün kılmak hedefi ile kurduklarını paylaştı.

3 kişi olarak başladıkları detaylı >>>

Alıntının kaynağı:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: