Mini Cooper SE yakında yollarda! İşte Mini Cooper SE fiyatı ve özellikleri

HomeDünya Ekonomisi

Mini Cooper SE yakında yollarda! İşte Mini Cooper SE fiyatı ve özellikleri

Mini Cooper, 2017 yılında elektrikli otomobil modeli için bir konsept duyurmuştu. Ardından şimdi de biraz daha farklı tasarıma sahip olan el

Tarım ÜFE temmuz verileri açıklandı
Lisanslı elektrik üretimi mayısta arttı
Otomobil sahipleri dikkat! 1 Aralık’tan itibaren…
Mini Cooper, 2017 yılında elektrikli otomobil modeli için bir konsept duyurmuştu. Ardından şimdi de biraz daha farklı tasarıma sahip olan elektrikli Mini Cooper SE modelinin yakında zamanda piyasaya sürüleceği açıklandı. Açıklanan bu bilgilere göre Mini Cooper’ın ilk elektrikli otomobili, 2020 yılının Mart ayında kullanıcılara ulaşacak.
 
Elektrikli Mini Cooper SE nasıl olacak?
Mini Cooper SE, tasarım detaylarına bakıldığında geleneksel Mini Cooper tasarımını bünyesinde barındırıyor. İki kapıya sahip olan araç, genelde Mini Cooper olduğu gibi büyük jantlara değil biraz daha küçük boyutlarda jantlara sahip.
 
Mini Cooper’ın kalbinde ise 135 kW gücünde motor bulunuyor. Bu motor ile birlikte araç 0’dan 100 kilometre hıza 7.3 saniyede ulaşabiliyor. Elektrikli otomobilin maksimum hızının ise 150 km/s olduğu söyleniyor. Mini, bu aracın hedef kitlesini gençler ve şehir içindeki trafikte çok fazla vakit geçirenler olarak belirledi. Birçok elektrikli araç gibi bu araçtan da yüksek performans beklemek çok doğru değil.
 

Peki, Mini Cooper SE tam dolu bir batarya ile ne kadar yol alabiliyor? 32.6 kWh kapasiteli bataryaya ev sahipliği eden otomobil, bu batarya ile birlikte 200 ila 232 kilometre arasında yol alabiliyor. Ayrıca bu batarya, 50 kW’lık hızlı şarj özelliği bulunan istasyonlarda 35 dakika içerisinde yüzde 80 şarj olabiliyor.
 
Otomobilin içinde 5.5 inç boyutunda bir bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Bu ekran üzerinden pil seviyesi gibi bilgilere de rahatlıkla ulaşılabiliyor. Bunun yanı sıra aracın üst paketini satın alan kullanıcılar ise farklı olarak 8.8 inç boyutunda bilgi-eğlence ekranına, kablosuz şarj desteğine ve Harman ses sistemine sahip oluyor.
 
İlk olarak Mart 2020’de İngiltere’de satışa sunulacak olan elektrikli Mini Cooper SE fiyatı 24.400 ila 30.400 pound arasında değişecek. Ardından Türkiye’de de satışa sunulması beklentiler arasında yer alıyor.
 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: