HomeTürkiye Ekonomisi

Mastercard ve ING Türkiye Telefonları POS Cihazına Dönüştürdü

Kart ödemelerini mobil cihazlarından kabul edebilmek için, satıcıların ING müşterisi olması ve ING Cebimde POS uygulamasını indirmesi gerekiyor. Avru

ATO Başkanı Gşrsel Baran: 2020, bu yıla göre çok daha iyi olacak
Satışlar son 3 yılın dibinde
KOSGEB 6. KOBİ ve Girişimcilik ğdülleri sahiplerini buldu KOSGEB 6. KOBİ ve Girişimcilik ğdülleri sahiplerini buldu Ludovico Einaudi 31 Ocak’ta İstanbul’da

Kart ödemelerini mobil cihazlarından kabul edebilmek için, satıcıların ING müşterisi olması ve ING Cebimde POS uygulamasını indirmesi gerekiyor.

Avrupa’daki tüm mikro işletmeler ve KOBİ’ler için düşük maliyetli kart kabulü sağlayan bu ING Cebimde POS uygulamasıyla, NFC özellikli herhangi bir android cihaz, kart kabul cihazına dönüşebiliyor. Mastercard teknolojisi ile hayatımıza giren bu uygulamanın hiçbir POS maliyeti yok.
Mastercard ve ING Türkiye akıllı telefonları POS cihazına dönüştürdü.
Mastercard ve ING Cebimde POS uygulaması sayesinde, Avrupa genelindeki ekonomilerin bel kemiği olan milyarlarca mikro işletme ve KOBİ, doğrudan android telefonlarıyla temassız ödemeleri kabul edebilecekleri için finansal sisteme dahil edilecekler. Bu durum, kayıt dışı ekonomin azalmasına ve nakit kullanımının baskın olduğu bu iş alanlarında kart kullanımındaki artıştan dolayı kayıp riskini azaltacak.

Bu uygulama, Türkiye’de 1.5 milyon KOBİ ve milyonlarca mikro işletmenin yanında taksi şoförü, simit satıcısı, çiçekçi, elektrikçi, tesisatçı, kuru temizlemecilerin maliyetlerini düşürmekle kalmayacak aynı zamanda dijital ödeme kolaylığı sayesinde satışlarını da artıracak.

Günün yoğun saatlerinde, konser, […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: