“Makine Zirvesi-vizyon 2030”

HomeTürkiye Ekonomisi

“Makine Zirvesi-vizyon 2030”

[...] vurgulayan Mandal, sözlerini şöyle sürdürdü: “2019-2020 Çağrı Planı'nı hazırladık. Ülkemiz için kritik stratejik olan teknolojilerin ve yükse

Superman’e eDanışman
Ücretsiz kargo seçeneğinin e-ticarete etkisi
Smart Future World Expo Dijital Dönüşüme ğncülük Edecek

[…] vurgulayan Mandal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2019-2020 Çağrı Planı’nı hazırladık. Ülkemiz için kritik stratejik olan teknolojilerin ve yüksek katma değerli ürünlerin yerli olarak geliştirilmesini destekliyoruz. Değer zincirinin her aşamasında kuvvetli üniversite-sanayi iş birliklerini önemsiyoruz. Mevcut durumda öncelikli alanlar toplam destek tutarının yüzde 10’u oranında desteklenirken, bu oranı 2019 yılında yüzde 30’a, 2023 yılına kadar da yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyoruz.”

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da “Ben yüzlerce teşvik gördüm. Çok da krizler gördük ama bunların hepsi geçer. Kim ne derse desin Türkiye’nin önü açık. Biz bu durgunluğu da atlatacağız […] ilgili bir AB projesi yaptık. Yakın zamanda neticelenmek üzere…” diye konuştu.

– “Desteklerin önemli bir kısmını Ar-Ge ve inovasyona ayırıyoruz”

KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ, Türkiye’de 3 milyon 470 bin KOBİ bulunduğunu, ülkedeki tüm işletmelerin yüzde 99,7’sini KOBİ’lerin oluşturduğunu bildirdi.

Akdağ, “Elimizdeki kaynakları daha rasyonel kullanmak için her şeyi gözden geçirdik ve imalat sektörünün öncelikli sektör olarak belirlenmesi, katma değer üretecek sektörlere yoğunlaşılması prensiplerini belirledik. Desteklerin önemli bir kısmını Ar-Ge ve inovasyona ayırıyoruz.” dedi.

KOBİ Teknolojik Ürün Yatırımı Destek Programı ile 5 milyon TL’ye kadar destek sunduklarını aktaran Akdağ, geçen yıl yaptıkları uygulamalar sonucu olumlu sonuçlar elde ettiklerini, 3 ay önce ikinci döneme başladıklarını bildirdi. […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: