M-ERA.NET Proje Çağrıları İçin Son Başvuru 18 Haziran!

HomeTürkiye Ekonomisi

M-ERA.NET Proje Çağrıları İçin Son Başvuru 18 Haziran!

[...] yılı çağrısı açıldı. M-ERA.NET 2 projesinin amacı, düşük karbonlu enerji teknolojileri ve ilgili üretim teknolojileri için malzemeler de dahil

Halkbank Esnaf Kart Elime Geçmedi
Tosyalı, Japon MOL ile stratejik bir işbirliğine imza attı
ASELSAN yerli ve milli olarak üretti! SSB Başkanı yerinde inceledi

[…] yılı çağrısı açıldı.

M-ERA.NET 2 projesinin amacı, düşük karbonlu enerji teknolojileri ve ilgili üretim teknolojileri için malzemeler de dahil olmak üzere malzeme araştırma ve yeniliğine yönelik iddialı uluslararası RTD projelerini finanse etmek, ar-ge malzemelerinin uygulanabilir olduğu durumlarda enerji ile ilgili uygulamalara katkısını güçlendirmek.
Türk Firmalarına Destek Oranları Nedir?
18 Haziran 2019 tarihinde “ön başvurusu” tamamlanacak olan M-ERA.NET programına Türkiye’den yerleşik şirketler partner olarak katılabilecek. Türk firmalarına destek oranı; kobi ölçeğindeki firmalar için %75, büyük ölçekli firmalar için %60, Üniversiteler için ise %100’e kadar destek olabilmekte.
Peki ğncelikli Konular Neler?
Malzeme mühendisliği ve işlemede çok yönlü modelleme çalışmaları

Yenilikçi yüzeyler, […] Romanya, Rusya, Slovakya, Tayvan gibi ülkeler de yer alıyor.

Proje Konsorsiyumları en az 2 farklı ülkeden katılacak 3 farklı partner ile oluşturulmalı. Projenin öngörülen AB katkılı toplam bütçesi 25 milyon avrodan fazla. Fonlar, TÜBİTAK aracılığı ile verilecek. TÜBİTAK, M-ERA.NET projeleri için bu yıl firmalara verilmek üzere 2 milyon Avroluk bir bütçe ayırmış durumda.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: