Lokomotif ğdül Töreni – Adana Haberleri

HomeTürkiye Ekonomisi

Lokomotif ğdül Töreni – Adana Haberleri

[...] dinleti büyük ilgi gördü. Töreninin açılışında konuşan Refleks İmtiyaz Sahibi Esra ğzden, motivasyonu artırma ve tanışma platformu sağlayan etk

Maskeden sonra piyasada önlük, eldiven ve ateş ölçer sıkıntısı
Denizbank Olağanüstü Şartlarda Masraf Kesintileri
ENSİA Başkanı Vatansever: Beklentimiz, Kısa Çalışma ğdeneği’nin yıl sonuna kadar devam etmesi yönünde

[…] dinleti büyük ilgi gördü.

Töreninin açılışında konuşan Refleks İmtiyaz Sahibi Esra ğzden, motivasyonu artırma ve tanışma platformu sağlayan etkinliğin, son yıllarda ‘birlikte gurur duyma’şölenine dönüştüğünü söyledi. Refleks’in 11 yıldır bölge ekonomisinin nabzını tutmaya, ‘iş’e yarayan’ haberler vermeye özen gösterdiğini belirten ğzden, Türkiye ekonomisinin sorun yaşadığını bunun da az üretim ve aşırı tüketimden kaynaklandığını söyledi. ğzden konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘Ekonomide hastalığımızın farkındayız. Nasıl tedavi olabileceğimizin de… Hazine ve Maliye Bakanlığı, geçtiğimiz yılsonu itibariyle Türkiye’nin dış borç stokunu 445 milyar dolar olarak açıkladı. Azalma eğilimine girmiş olsa bile hala cari açığı olan bir ülkeyiz. Ben Türkiye’nin sıkı bir üretim süreci, yerli ve milli ürünler ve tasarruf tedbirleriyle borcunu da cari açığını […] ödüller sahiplerini buldu

ğzden’in konuşmasının ardından ödül törenini geçildi. Refleks okurları ve jürisi tarafından belirlenen ödüller sahiplerine verildi. Ortadoğu Hastanesi Yılın Markası, Orhan Avcı Yılın Girişimcisi, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yılın Meslek Kuruluşu, Çiğdem Kıral Yılın İş Kadını, Aytek Konfeksiyon Yılın İhracatçı Şirketi, Ertuğrul Tanrıverdi Yılın Genç İşadamı, Hatko Kauçuk Yılın İnovatif Şirketi, Cem Üstün Yılın Profesyonel Yöneticisi, Berdan Civata Yılın KOBİ’si, Kıvanç Tekstil Yılın Sosyal Şirketi ödüllerini alırken Yılın İş Adamı Fırat Karalı oldu.

Törende ödül verenler arasında Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Dr. Şeref Oğuz, Çukurova Üniversitesi ğğretim Üyesi Prof. Dr. Azmi Yalçın da yer aldı ve ekonomi gazeteciliği, inovasyon ve insan kaynakları konularında konuşma yaptılar.

Endüstri mühendisi iş adamı Barış Avcı’nın sunduğu gecede konuşan Refleks Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Uluğtürkan da ekonomide yaşanan sıkıntılara rağmen ayakta kalmayı başaran her şirketin ödülü hak ettiğini söyledi. Türkiye ekonomisini en hızlı büyütecek bölgenin enerjiden tarıma, hizmetten sanayiye yatırımların arttığı Doğu Akdeniz olacağına vurgu yapan Uluğtürkan,’Ekonomi yönetiminin bu bölgeye özel teşvik vermesi şart. Çünkü en hızlı geri dönüş bu bölgeden sağlanabilir’ dedi. Uluğtürkan ödül töreni sponsorları Adana OSB, Adana Ticaret Odası, Bossa, Güney Çelik, Kastamonu Entegre, MÜSİAD Adana ve Zahit Alüminyum yöneticilerine plaket takdim etti.

Geceye Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Adana Hacı Sabancı OSB Başkanı Bekir Sütçü, Mersin Tarsus OSB Başkanı Sabri Tekli, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Adana Başkanı Burhan Kavak, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Nadir Vurankaya ve çok sayıda iş insanı katıldı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: