KOBİ’ler için çok önemli fırsat!

HomeTürkiye Ekonomisi

KOBİ’ler için çok önemli fırsat!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 2019 yılının başında devreye alınan KOBİ’lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortası piyasaları rahat

24 Haziran 2019 12:24:40
Zoom Alternatifi En İyi 12 Video Görüşme Uygulaması 
Son dakika haberi: Kritik toplantı sonrası ğmer Çelik’ten önemli açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 2019 yılının başında devreye alınan KOBİ’lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortası piyasaları rahatlatacak önemli bir çalışma. Yıllık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan firmalar sağlanan bu destek ile yurtiçi satışlarından doğan vadeli alacaklarını sigortalatma imkânı buldu. Böylelikle firmalar tahsil edemediği alacaklar nedeniyle nakit akışının olumsuz etkilenme riskini minimize edebiliyor.

Türk Firmalarının Gereksinimlerine Göre Çözüm

Ticari alacak sigortası ve alacak tahsilat hizmetleri sunan İspanya merkezli Atradius Türkiye Genel Müdürü Taner Işık “2019 yılının ilk çeyreğinde alacak sigortasına yönelik talep büyük oranda arttı. Firmaların satışlarının azaldığı, finansmana ulaşımın görece zorlaştığı ve likidite sorununun arttığı dönemlerde alacak sigortası poliçesi bulunan şirketler güvenli ticaret yapmaya devam edebiliyorlar. Uzun vadede şirketlerin karlılığını korumaları yönünde de destek sağlayan ticari alacak sigortasının […] global gereksinimlerini detaylı şekilde inceleyip onlara özel doğru çözümleri sunuyoruz. ğrneğin, yeni pazarlarda müşteri kazanmak isteyen firmalara bir anlamda ihracat danışmanlığı yapıyoruz. Ticari alacak sigortası sadece bir sigorta ürünü olmanın dışında aynı zamanda bir risk yönetimi ve satış destek ürünü olarak da dikkat çekiyor. Tüm bu çalışmalar ve ürünün ticarette sağladığı faydaların ortaya çıkması ile birlikte ticari alacak sigortasına karşı ilgi ülkemizde her geçen gün artarak devam ediyor. Atradius olarak amacımız risk yönetimindeki bilinci artırarak iş ortaklarımızla birlikte güvenle büyümek. Atradius Türkiye olarak bu yıl Nisan sonu itibarıyla geçtiğimiz yıl aynı döneme kıyasla %61’lik büyüme gerçekleştirdik. Hedefimiz bu şekilde Türkiye ekonomisini desteklemeye devam etmek ” şeklinde açıklamada bulundu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: