KOBİDER Başkanı ğzgenç: İvme Finansman Paketi ekonomi için elzem

HomeTürkiye Ekonomisi

KOBİDER Başkanı ğzgenç: İvme Finansman Paketi ekonomi için elzem

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin ğzgenç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan İVM

SON DAKİKA HABERİ! Meral Akşener’den önemli açıklamalar | Gündem Haberleri
Yiğit Günay: ‘Türkiye yüzde 5 küçülecek’
İleri teknolojili yerli batarya sona yaklaşıyor

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin ğzgenç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan İVME Finansman Paketi’ne ilişkin, “Bu paketin, ülkemizin ekonomi politikasını belirlemede büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ğzgenç, yaptığı açıklamada, cari açığın yalnızca bir dış finansman gereksinimi olmadığını, daha ziyade bir üretim sorunu olduğunu kaydetti.

ğzgenç, “hiçbir getirisi olmayan, katma değeri düşük ve benzerlerinin önüne geçemeyen, sonuç olarak piyasadaki rekabet ortamına ayak uyduramayan mal hizmetlerinin üretimi, uzun vadede, yapısal problemlerimizi çözmede bizlere bir katkı sağlamaz” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye ekonomisinin, üretim, yatırım ve ihracat hattında, katma değeri yüksek, ARGE’yi odağına alan ve kendine yetebilirliği hedefleyen politikaları öncelemesi gerektiğini belirten ğzgenç, şunları kaydetti: ” Modern teknoloji ile sanayileşerek kalkınmayı başarmış ülkelerde olduğu gibi, hedef geliştirme esas alınarak, dış ticaret, vergi, ekonomi ve ARGE, birbirleri ile harmanlanıp, bütünlük ve uyum içerisinde ele alınmalıdır.”

“Cari açığı engelleyici önemli bir unsur”

İVME Finansman Paketi’nin KOBİDERâ€™İ oldukça memnun ettiğini aktaran ğzgenç, “kalkınma ve küresel rekabet gücü konusunda, Türkiye’nin yerli ekonomi politikasını belirlemede, bugüne kadar elde ettiği deneyimleri de göz önüne alarak bu paketin büyük bir atılım olduğuna gönülden inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ğzgenç, yapılan bu proje ile, belirlenen sektörler ve bu sektörlerin alt katmanlarına ilişkin üretimin teşvik edilecek olması, cari açığın kalıcı bir şekilde düşürülmesi ve cari fazla verilebilmesi noktasında, bizleri çok daha ileriye götüreceğine inandığını dile getirdi.

KOBİDER olarak İvme paketinin tüm ülke ekonomisine katkı sağlaması için gereken her şeyi yapacaklarını belirten Başkan ğzgenç, teknolojik sanayiyi her alanda destekleyeceklerinin de altını çizdi. Haber 1461

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: