KOBİ’lere Yönelik Sanayi-Akademi İşbirliğine Olanak Tanıyan IRASME Çağrısı Açıldı

HomeTürkiye Ekonomisi

KOBİ’lere Yönelik Sanayi-Akademi İşbirliğine Olanak Tanıyan IRASME Çağrısı Açıldı

IRASME ağının 24. çağrısı ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) inovasyon kapasitelerini artırmaya yönelik uluslararası araştırma, geliştirme

Yapı Kredi’ye 800 milyon dolarlık dış kaynak
Eğer bu lara luysanız beklenen açıklama geldi! (Ziraat-Vakıf-Halkbank-Akbank-YKB-İşBan-QNB-Denizbank-TEB-Garanti BBVA-ING)
Başkan Büyükakın; ‘Körfez İlçemize Çok ğnemli Hizmet Adımları Atacağız’

IRASME ağının 24. çağrısı ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) inovasyon kapasitelerini artırmaya yönelik uluslararası araştırma, geliştirme ve yenilik projelerinin desteklenmesi amaçlanıyor. Ülkemizin ilk kez yer aldığı ve 25 Eylül 2019 tarihine kadar açık kalacak olan çağrı ile Almanya, Belçika, Çekya, Lüksemburg ve Rusya ile ikili ve çok taraflı işbirliğine olanak tanınıyor. Çağrıya ülkemizden yapılacak projelerde sanayi-akademi işbirliği tercih nedeni olmakla beraber çağrı ortağı en az 2 ülkenin yer aldığı KOBİ-KOBİ işbirliği projeleri desteklenebilecek.

Başarılı bulunan projelerde yer alan Türkiye’deki araştırma ekibi için TÜBİTAK tarafından proje süresi boyunca maksimum 1.000.000 TL (PTİ ve kurum hissesi hariç) araştırma desteği sağlanabilecek. Maksimum proje süresi 36 ay olabilmekte. Başvurularda her ülkeden en az 1 KOBİ’nin yer alması gerekmekte ve toplam proje bütçesinin en az %50’si özel sektör ortaklarına ayrılmalı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: