KOBİ Akademisi üyelerine Proje Hazırlama Eğitimi verdi

HomeTürkiye Ekonomisi

KOBİ Akademisi üyelerine Proje Hazırlama Eğitimi verdi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde oluşturulan KOBİ Akademisi tarafından üyelerine Proje Hazırlama Eğitimi verild

3 kamu bankası, işletmelere 6 ay anapara ve faiz ödemesiz kredi verecek
KOBİ’lerle HAFTAYI BİRLİKTE YÜZMEK
Bakan Varank’tan KOBİ’lere destek müjdesi!

AFYONKARAHİSAR (AA) – Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde oluşturulan KOBİ Akademisi tarafından üyelerine Proje Hazırlama Eğitimi verildi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin, devlet tarafından sağlanan destek ve hibelerden haberdar olması amacıyla Proje Hazırlama Eğitimi verdi.

Eğitimin açılışında konuşan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Demirel, şunları kaydetti:

Günümüzde devletimiz, işletmelerin yararlanması için birçok alanda teşvik ve hibe paketleri hazırlayarak destek sağlıyor. Üyelerimizin sunulan bu imkanlardan yararlanarak işlerini büyütmesi, mevcut iştigal alanları dışında yeni iştigal alanlarına yönelmesini önemsiyoruz. Çünkü 2023 yılında Afyonkarahisar olarak ihracatımızı 1 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmamız için üyelerimizin de finansa kolay erişimi, eriştiği finans kaynaklarını verimli kullanarak işlerini geliştirmesi gerekiyor.

Demirel, proje hazırlama ve yazmanın özel uzmanlık gerektiren bir konu olduğunu dile getirerek, Odamızın büyüktağı olduğu Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM), proje hazırlama hakkında çok tecrübeli bir kuruluştur. ABİGEMin direktörü, bugünkü ve yarınki eğitimi verecek olan ğzgür Demir’in anlattıklarını iyi not etmenizi diliyorum. Proje yazmak için ABİGEMden yararlanabileceğinizi hatırlatıyor, eğitimin güzel geçmesini temenni ediyorum. dedi.

Açılış konuşmasının ardından Afyonkarahisar ABİGEM Direktörü ğzgür Demir, ABİGEM’in verdiği hizmetler, KOBİ tanımı, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları’nın destekleri hakkında bilgi verdi.

Yarın da devam edecek eğitimin sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: