KOBİ â€™ye otomatik sigorta geliyor

HomeTürkiye Ekonomisi

KOBİ â€™ye otomatik sigorta geliyor

Otomasyonun girmediği alan yok gibi. Endüstri 4.0 ile KOBİ'lerin kılcal damarlarına kadar giren otomasyon ve robotlar orada kalmıyor. Sigortada da üre

ikinci el otomobil piyasası sayfa 2 – ekşi sözlük
KOBİ’lere yurt dışı pazar desteği
Halkbank Paraf Esnaf Kart Gelmemesi

Otomasyonun girmediği alan yok gibi. Endüstri 4.0 ile KOBİ’lerin kılcal damarlarına kadar giren otomasyon ve robotlar orada kalmıyor. Sigortada da üretim tesisleri ve KOBİ’ler artık otomatik sigortaya kavuşacak diyebiliriz. Sompo Japan Sigorta bu alanda ilk adımı atanlardan oluyor. Aslında sigortacılıkta bireysel tarafta otomasyon zirve yapmış durumda. Kendilerinin de başta otomotiv sigortaları olmak üzere neredeyse tam otomasyona ulaştıklarını söyleyen şirketin CEO’su Recai Dalaş, yeni planlarını SABAH’a anlattı.

GRİ ALANLAR İNSANDA

Dijitalleşmenin tek başına bir iş olmadığını, sigortacılık iş modeline yardımcı olması gereken bir enstrüman olduğunun altını çizen Recai Dalaş, “Müşteri ve acentenin cebine hasar indirimini sokarak herkesin hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yapay zekayı hem şirketin iç işleyişinde hem de dışarıda kullanıyoruz. Otomotivde otomasyon devam ediyor. Orada full otomasyon var ama otomotiv dışındaki alanlar için de çalışmalar yapıyoruz. Bir fabrika yada bir KOBİ sigortasında gelen veriler manuel olarak değerlendiriliyor. Elemanınız birçok veriye bakıp, teker teker inceleyerek, karar veriyor. Biz makine tarafından ne kadar otomasyon oranına ulaşacağımız üzerinde çalışıyoruz. Bu yeni sistem, hem daha […] Recai Dalaş, “34 yıldır bu sektörün içindeyim, ilk defa bu kadar hızlı ve bol teşekkür alıyoruz. Facetime ile de benzer bir özelliği uygulamanın içine alacağız. Müşteri Facetime ile hasarı görüntüleyecek. Bizim arkadaşlarımız hasarı görüp teklifi sunacak. Kişi kabul ederse herhangi bir ekspertize gerek kalmadan hasarını orada el sıkışıp hasarı ödeyebileceğiz” şeklinde konuştu.

PAZARYERİ SİGORTASI DA YOLDA

Talebe dayalı olarak çevrilen ancak […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: