KGF paketi yapılandırmada da kullanılabilecek-bloomberght.com

HomeTürkiye Ekonomisi

KGF paketi yapılandırmada da kullanılabilecek-bloomberght.com

ğyle ki, özellikle orta ve küçük ölçekli işletmeler, piyasa koşullarına göre daha düşük faizli ve uygun koşullu finansman imkanını bulunca adeta banka

Facebook, “Facebook İle ğne Çıkın” Programının Türkiye Ayağını Hayata Geçirdi
“KOBİ’lere yaptığımız işte, her zaman en iyisi olmayı öneriyoruz”
2. KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi Gerçekleşti

ğyle ki, özellikle orta ve küçük ölçekli işletmeler, piyasa koşullarına göre daha düşük faizli ve uygun koşullu finansman imkanını bulunca adeta bankalara hücum etti. Bunun son örneği de Kredi Garanti Fonu’nun son destek kredisi paketin de yaşandı. Geçen ay açıklanan ve Avrupa Yatırım Fonunun KGF’ye sağladığı hibe fonla hayata geçirilen “KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği (COSME)

Programı’na 2 milyar TL’nin üzerinde başvuru gelince limitin sonuna gelinmişti. Bunun üzerine Kredi Garanti Fonu dün, özkaynaklarından oluşturulan yeni bir paketin uygulamaya konulduğunu açıkladı.

Bloomberg HT’nin edindiği bilgilere göre söz konusu paketin büyüklüğü ise 1 milyar 250 milyon TL.

bloomberght.com’da yer alan habere göre, Söz konusu destek paketiyle KOBİ’lere 500 bin liraya kadar kredi imkanı sağlanacak.

Ortalama kredi kullanımının 100 bin TL civarında olmasını bekleyen bankacılar, bu paketten 10 bin firmanın yararlanmasını beklediklerini söyledi. 1 milyar TL kefalet limiti olan pakette kredi hacmi ise 1.25 milyar TL olduğu ve KGF’nin yüzde 80’ine kefil olacağı belirtildi. Söz […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: