İş Leasing’den KOBİ’lere yatırım ve istihdam kaynağı

HomeTürkiye Ekonomisi

İş Leasing’den KOBİ’lere yatırım ve istihdam kaynağı

Konu hakkında açıklama yapan İş Leasing Genel Müdürü Mehmet Karakılıç, ”Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası ile yeni bir anlaşma imzadık. Ülkemize

Son dakika… Borsada endekslerin değişimi
Genç girişimcilere yeni destek
Dünya e-ihracat pazarının bu yıl 1 trilyon doları aşması bekleniyor

Konu hakkında açıklama yapan İş Leasing Genel Müdürü Mehmet Karakılıç, ”Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası ile yeni bir anlaşma imzadık. Ülkemize sağladığımız bu kaynak şirketimize ve grubumuza gösterilen güvenin bir göstergesidir” dedi.
Güçlenmeye katkı
Karakılıç şöyle konuştu: “Bu kaynak ile hitap ettiğimiz KOBİ’lerimizin yeni yatırımlarının finansmanını sağlayarak üretim kapasitelerinin geliştirilmesine ve rekabet güçlerinin artırılmasına katkıda bulunmuş olacağız. Konsolide aktif büyüklüğü açısından leasing sektöründe ikinci sırada yer alan şirketimiz, 2018 yılında ekonomimize 532 milyon dolar tutarında kaynak desteği sağlamıştır. 2019 yılında da yurtiçi ve yurtdışından sağlayacağımız uygun maliyetli kaynakları başta KOBİ’ler ve ihracatçı firmaların zorunlu tevsi yatırımları olmak üzere, muhtelif sektörlerdeki firmaların yatırımlarının finansmanı için kullanacağız.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: