İş İnsanları MARSİD iftarında buluştu!

HomeTürkiye Ekonomisi

İş İnsanları MARSİD iftarında buluştu!

[...] Muhammed Hasan Aslan, Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, KSO Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Ali Kart

Vatandaştan yoğun ilgi! Ziraat, Halkbank, Vakıfbank Desteği şartları neler? 6 ay ödemesiz İşe Devam Kredisi başvurusu!
03 Nisan 2020 10:42:32
“Hiçbir virüs Türkiye’den büyük değildir”

[…] Muhammed Hasan Aslan, Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, KSO Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Ali Kartal, Mustafa Böyet, genel başkan yardımcısı A.Tahir Gönenç Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu, yönetim kurulu üyesi Yücel Yılmazel, MÜSİAD Gebze Şube başkanı Serkan Beyaz, TÜMSİAD Gebze Şube başkanı Ensar Korkmaz, Konyalı İş Adamları ve Sanayicileri Derneği (KONSİAD) Genel Başkanı Kemal Çelik iş ve sanayi çevrelerince tanınmış isimler, bürokrat ve STK temsilcileri katıldılar.
ALMANYA’DA
MARSİD TEMSİLCİLİĞİ

Kur’an dinletisi ile başlayan programın ardından konuşan Marmara Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği

MARSİD Başkanı Muzaffer Koşan, “MARSİD 3 ay gibi kısa bir süre önce kuruldu. Ancak bu kısa süreye çok şeyler sığdırdık. Şu an yurt dışına, Asya, Avrupa, Ortadoğu gibi bölgelerde bulunan 80 ülkeye parfüm, çelik, gıda sektörlerinde ihracat yapan üyelerimiz ve yöneticilerimiz var. Biz hükümetimizin arkasındayız. Her şeyi hükümetten bekleyemeyiz. Bu yüzden en önemli amacımız üyelerimizi, sanayicilerimizi tekrar Avrupa’ya, Asya’ya açmak, ihracatlarını arttırmak için bir köprü olmak.” Dedi. Dernek çalışmaları ve faaliyetler ile ilgili bilgiler de veren Başkan Koşan, “ Derneğimiz Alman Türk-Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğine gitmiştir. Bugün Almanya’da temsilciliğimiz var. Kısa zamanda Alman iş insanları ile sözleşmeyle kardeş dernek olduk. Şuan KOBİ’lerimiz Almanya’ya ihracat yapmaya başladılar. Ayrıca Türkiye’nin tarıma açık ili olan Balıkesir’de endüstriyel tarım düşünüyoruz. Türkiye’nin kurtuluşu endüstriyel tarımdır. Endüstriyel tarım OSB’leri ile ilgili de şuan çalışmalarımız var” dedi.
BÜYÜKDEDE’DEN İŞ DÜNYASINA İYİ HABERLER
Programda bir konuşma yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, “ Burada daha önce gerek MÜSİAD, gerek KONSİAD gerekse de buradaki sanayi çalışmalarında birlikte çalıştığımız […] savaşı içerisinde. ABD bir taraftan Çin bir taraftan İran problemi ve çevremizdeki ülkelerini kargaşası bir yandan. Bunların arasında sürekli uyanık ve dik durabilen bir Türkiye var. Bulunduğumuz ortam zor, bulunduğumuz ekonomi de zor bir ekonomi. Dünya ticaretinde bir hedefimiz var, Dünya ‘da 17. ekonomiye sahibiz. Bugün bir rapor yayınlandı, 2050 yılında Türkiye’yi 11.sırada gösteriyor. Biz bir hedef koymalıyız hedefe doğru koşmalıyız. Bugün bu hedeflere doğru koşmaya çalışan bir ülkeyiz.” Dedi.
ENDÜSTRİ BğLGELERİ 24’E TAMAMLANACAK […] bölgelerinin toplamı, toplam alanımızın 1000/3’ ü kadar, OSB’ler ise 1000/1 kadar. Dünyada bu durum nasıl? Almanya da % 4, İtalya ‘da % 2, Fransa % 1,5 sanayi alanı bulunuyor.”
İVME FİNANSMAN PAKETİNİ DESTEKLİYORUZ
Sizler ve tüm Türkiye’deki sanayicilerin yatırım dertleri, sanayilerini ayakta tutmak ve işletmelerini geliştirme amaçları olduğunu biliyorum. Bakanlık olarak hem bu istekleri karşılamak hem de yeni alanları üretmek gibi bir gayemiz var. Hangi alanlarda yeni yatırımlar gerekiyor hangi alanlarca cari açıklar veriyoruz. Berat bakanımız İleri, Verimli, Milli Endüstri ( İVME ) Finansman Paketi’ni geçtiğimiz günlerde açıkladı. Orada da görüleceği gibi hem tarımda hem ham madde ve hem de makine sektöründe büyük açıklar veriyoruz. Bu alanlarda ivme kazandırılması için ivme harekatı başlamış bulunuyor. […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: