iPadOS alacak iPad modelleri belli oldu

HomeDünya Ekonomisi

iPadOS alacak iPad modelleri belli oldu

iPadOS alacak iPad modelleri açıklandı WWDC 2019 etkinliği 3-7 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor. Etkinliğin ilk saatlerinde

Mahkeme Apple’a 503 Milyon Dolar Ceza Kesti
12 Günde 532 Milyar TL Kaybetti! Dünya Şokta, Dev Şirketi Neler Bekliyor
Çip krizi Apple üretimine sıçradı Apple üretimi durdurdu!
iPadOS alacak iPad modelleri açıklandı
WWDC 2019 etkinliği 3-7 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor. Etkinliğin ilk saatlerinde iOS 13’ten tvOS 13’e, watchOS 6’dan iPadOS’a kadar tüm yeni işletim sistemleri dünyaya tanıtıldı. iPadOS’un tanıtımının adından hangi tablet modellerinin bu güncellemeyi alacağı merak konusu olmaya başladı.
 
iPadOS alacak iPad modelleri, Apple’ın resmi web sitesinde yazılan bir yazıyla netlik kazanmış oldu. iOS 13 sürümünün iPhone 6S’ten sonraki tüm iPhone modellerine geleceği biliniyordu. Ancak, iPadOS ile ilgili soru işaretleri bulunuyordu. Yazılan bilgilerin ardından bu soru işareti de ortadan kalktı. iPadOS alacak iPad modelleri açıklandı. Yapılan yazılı açıklamaya göre, iPad 2’den sonraki tüm tablet modelleri bu güncellemeyi alacak ve kendi işletim sistemine kavuşacak.
 
Yeni işletim sistemiyle birlikte iOS devri, iPad modelleri için resmen kapandı. Bu işletim sistemi tablet kullanıcılarının, tabletlerini bilgisayar verimliliğinde kullanabilmelerinin önünü açıyor diyebiliriz. Çoklu ekranda daha verimli bir kullanım sunan iPadOS ayrıca klavye tarafında yapılan yenilikle de dikkat çekiyor.
 
Kaynak: shift
 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: