İmar Barışı’nda başvuru süresi bugün sona eriyor

HomeDünya Ekonomisi

İmar Barışı’nda başvuru süresi bugün sona eriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine

18 ilde 10 milyon metrekare Hazine taşınmazı kiralanacak
İŞKUR’da Önemli Değişiklik!
Çiftçilere 200 milyon metrekare Hazine arazisi kiraya verilecek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle 31 Aralık 2017’de hayata geçen İmar Barışı’nda başvuru süresi bugün sona eriyor.
 
Başvurular e-Devlet üzerinden, mesai bitimine kadar yapılabilecek. İmar Barışı’ndan faydalananlar için sırada kat mülkiyetine geçilmesi var. Bu kapsamda Meclis’te gerekli düzenlemeler yapılacak.
 
SÜRE UZAMAYACAK
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı’na başvuruları daha önce gelen talepler doğrultusunda 2 kez uzattıklarını belirterek, “15 Haziran 2019 tarihinde imar barışına başvuru süresi tamamlanıyor. Herhangi bir uzatma şu an için söz konusu değil.” demişti.
 
19 MİLYAR 300 MİLYON LİRA TAHSİLAT
 
Şu ana kadar 10 milyonun üzerinde başvurunun yapıldığı İmar Barışı’nda, bugüne kadar 19 milyar 300 milyon lira tahsilat yapıldı.
 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: