İki Türk’ün kurduğu iyzico 960 milyon liraya PayU’ya satıldı

HomeTürkiye Ekonomisi

İki Türk’ün kurduğu iyzico 960 milyon liraya PayU’ya satıldı

[...] fazla e-ticaret sitesinin ödeme alt yapısını sağlayan iyzico, bugün itibarıyla global fintek şirketi PayU tarafından satın alındı. 6 yıl önce B

Esnaflar ve kobiler ile buluşuyor! ”Ekmek teknem sigortası”
Son dakika… 3 kamu bankasından yeni destek paketi
101 filmlik tavsiye listesi

[…] fazla e-ticaret sitesinin ödeme alt yapısını sağlayan iyzico, bugün itibarıyla global fintek şirketi PayU tarafından satın alındı.

6 yıl önce Barbaros ğzbuğutu ve Tahsin Isın tarafından kurulan iyzico’nun 165 milyon dolar (Bugünkü kur ile 960 milyon TL) karşılığında PayU’ya satıldığı açıklandı. Bu satın almayla beraber Türkiye, PayU’nun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika

(EMEA) bölgesi içerisinde Polonya ‘dan sonraki en büyük ikinci pazarı […] kapsamında iyzico’yu bünyemize kattık. iyzico kurucuları Barbaros ve Tahsin’le beraber tüm iyzico takımının PayU ekibimize katılmasından dolayı çok mutluyuz. Dünyanın bir numaralı fintek yatırımcısı olma yolunda, iyzico ekibiyle güçlerimizi birleştirmemiz bizim için çok büyük bir öneme sahip” dedi.
KURUCULAR GğREVLERİNE DEVAM EDECEK
Satın almanın tamamlanması ile beraber kurucu ortaklar Barbaros ğzbuğutu ve Tahsin Isın şirket yönetimindeki görevlerine devam edecek, iyzico ekibi […] operasyonlarını da devralacak.

iyzico’nun kurucu ortağı ve CEO’su Barbaros ğzbuğutu ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bugün, iyzico için yeni bir dönemin başlangıcı. 2013 yılında ortağım Tahsin’le iyzico’yu Türkiye’nin her yerindeki KOBİ’lerin online ödeme almasını mümkün kılmak hedefiyle kurduk. Bugün geriye dönüp baktığımda değişmeyen tek şey, hizmet verdiğimiz global markalardan Gaziantep ‘te evinde ürettiği el işi ürünleri yurt dışında satan bireysel iyzico kullanıcısına kadar herkesin ödeme almasını sağlayacak çözümler geliştirmek için her gün çalışıyor olmamız. 3 kişi başladığımız bu hayal 150 kişilik bir ekibe, milyarlarca liralık işlem hacmine sahip, ülkemizin e-ihracat menzilini 1,5 katına çıkaran Türkiye’nin en başarılı teknoloji şirketlerinden birine dönüştü. iyzico olarak hedefimiz Türkiye’de ve bulunduğumuz bölgede finansal hizmetleri herkes için daha ulaşılabilir kılmak ve bu sayede Türkiye’nin en büyük 5 finans şirketi arasına girmek. PayU ile güçlerimizi birleştirerek bugün, bu yolda en önemli adımı atıyoruz.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: