Global Fintech Şirketi PayU, iyzico’yu Satın Aldı!

HomeTürkiye Ekonomisi

Global Fintech Şirketi PayU, iyzico’yu Satın Aldı!

[...] Wired UK tarafından İstanbul’un en iyi 10 girişiminden biri seçilen iyzico, PayU tarafından satın alındı. Sanal POS çözümlerinde Türkiye’nin

KOBİ’lere 2.3 milyar TL
“Ücretsiz izne çıkan vatandaşlarımıza maaş desteğini başlatacağız”
09:45 KORAL düşmanı felç ediyor

[…] Wired UK tarafından İstanbul’un en iyi 10 girişiminden biri seçilen iyzico, PayU tarafından satın alındı. Sanal POS çözümlerinde Türkiye’nin en büyük ödeme kuruluşu olarak geçen PayU, iyzico’yu tam 165 milyon dolar a satın aldı. Bu satın alımla birlikte Türkiye, PayU’nun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde -Polonya’dan sonra- en büyük pazarı haline gelirken, iyzico’nun da Türkiye pazarındaki gücünü arttı.

PayU GPO CEO’su […] yönetimindeki görevlerine devam edecek.

iyzico’nun kurucu ortağı ve CEO’su ğzbuğutu’nun satın alıma ilişkin açıklaması: “ Bugün, iyzico için yeni bir dönemin başlangıcı. 2013 yılında ortağım Tahsin’le iyzico’yu Türkiye’nin her yerindeki KOBİ’lerin online ödeme almasını mümkün kılmak hedefiyle kurduk. Bugün geriye dönüp baktığımda değişmeyen tek şey, hizmet verdiğimiz global markalardan Gaziantep’te evinde ürettiği el işi ürünleri yurtdışında satan bireysel iyzico kullanıcısına kadar […] hayal 150 kişilik bir ekibe, milyarlarca liralık işlem hacmine sahip, ülkemizin e-ihracat menzilini 1,5 katına çıkaran Türkiye’nin en başarılı teknoloji şirketlerinden birine dönüştü. iyzico olarak hedefimiz Türkiye’de ve bulunduğumuz bölgede finansal hizmetleri herkes için daha ulaşılabilir kılmak ve bu sayede Türkiye’nin en büyük 5 finans şirketi arasına girmek. PayU ile güçlerimizi birleştirerek bugün, bu yolda en önemli adımı atıyoruz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: