HomeTürkiye Ekonomisi

Finans Şirketlerinin Yüzde 50’si Yapay Zeka Kullanacak

Dijitalleşmenin hayatin her alanında etkisini artırdığı, tüm cihazların birbirine bağlandığı, elektronik ödemenin yaygınlaşarak nakitin yerini aldığı

Bakan Varank KOSGEB kredileri için konuştu
Büyükelçi Başçeri: “Üniversitelerdeki öğrenci varlığı KKTC’ye çağ atlattırabilir”
Ombudsmandan Bankalara Açıklaması ‘Korona Virüs Tedbirlerinden Mağdur Olan İşletmelere Yardımcı Olun”

Dijitalleşmenin hayatin her alanında etkisini artırdığı, tüm cihazların birbirine bağlandığı, elektronik ödemenin yaygınlaşarak nakitin yerini aldığı günümüzde finans teknolojilerinin önemi daha da artıyor. 3-5 Haziran tarihlerinde Hollanda’nin Amsterdam sehrinde gerçeklestirilen Money 20/20 Europe’da paranın ve finans teknolojilerinin geleceğine dair bilgiler aktarıldı.

Etkinlikte finans şirketleri için yapay zeka kullanımının gün geçtikçe artacağı ve 2020’den itibaren finans şirketlerinin yüzde 50’sinin yapay zeka kullanacağı öngörüsü analistler tarafından paylaşıldı. Finans teknolojileri zirvesine 80’den fazla ülkeden 2 binden fazla şirket ve Çoğunluğu üst düzey yönetici olmak üzere 5 binden fazla kisi katildi.

Tüm sektörlerin gelişimini etkileyen finans teknolojilerinin en önemli etkinliği olan Money 20/20’de bu sene yapay zeka, blockchain, yazılım ve güvenlik konuları öne çıktı. Bu önemli etkinlikte, finansal teknolojileri konusunda önde gelen şirketlerden biri olan iyzico, Türkiye’yi temsil etti. iyzico, hem ödeme hizmetleri alanindaki ürünlerini, hem de son kullaniciya hizmet veren Korumali Alisveris ve e-para ile ödeme akışlarını […] bu bakiye ile yapabilecek.

Türkiye’de 30 binden fazla üye işyerine ödeme altyapısı konusunda hizmet veren iyzico, son kullanicilara güvenli alisveris deneyimi sunan Korumali Alışveris ürününü de Money2020’de anlattı.

iyzico hakkinda

Finans teknoloji sirketi iyzico, dijital pazar için yenilikçi ödeme ve güvenli alisveris çözümleri sunar. KOBI’ler için 24 saatten kisa sürede hizli ve kolay bir entegrasyon saglayan iyzico, BDDK lisansli ve PCI-DSS onayli altyapisiyla maksimum güvenlik sunarak kurumsal ve bireysel saticilarin web sitesi ya da sosyal […] canli destekle internetten güvenle alisveris yapmasi mümkün kilar. 2013 yilinda kurulan iyzico, 30 binden fazla kurumsal, 1.2 milyon bireysel müsterisi ve 5 milyar TL’lik yillik islemle Türkiye’nin en hizli büyüyen finansal teknoloji sirketidir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: