eylül ve ekim’de enflasyon tek haneli olacak – gündem – sayfa 18

HomeTürkiye Ekonomisi

eylül ve ekim’de enflasyon tek haneli olacak – gündem – sayfa 18

[...] kasım % -1.44, aralık ise % -0.40 şeklinde gösterilen. son 7 ay enflasyon kasım ve aralıktaki eksileri düşünce % 3.05 oluyor. geriye kalan 5 ayd

İş Bankası’ndan normalleşme dönemine özel destek paketi
TİM Başkanı Gülle: Nisan’da ihracata kullanılan kredilerin oranı 196 milyar TL seviyesine ulaştı
Konut sektörü 2021’den umutlu!

[…] kasım % -1.44, aralık ise % -0.40 şeklinde gösterilen.
son 7 ay enflasyon kasım ve aralıktaki eksileri düşünce % 3.05 oluyor.
geriye kalan 5 ayda % 6.95 gösterilirse % 10 altına düşmüş gözükebilir.
rakamlar kağıt üzerinde böyle.
bize yansıyan ise çoğu üründe %50 hatta %100 şeklinde.

====================::====================

bu stajyeri ciddiye alan varsa diye bunların ağababalarının zamanında yaptığı açıklmalarla ilgili yazdığım entryi anektod tadında bırakmak istedim zira olur da ekonomiden, piyasalardan anlamayan saf bir vatandaş bu açıklamalara inanır da sene sonu üzülür diye uyarı mahiyetinde paylaşmassam kendimi sorumlu hissederim..
8 aralık 2016’da, bugün istanbul için aday olan bin ali in ali eşliğinde ekonomi koordinasyon kurulu adında karalar alındı bu güzel ülkede..
o gün yazdıklarımın noktasına, virgülüne dokunmadan aktarıyorum… bu yazıyı okurken dolar kurunun 2.5 yıl önce yükseldiği seviyeyi görünce yüzünüzde acı bir tebessüm oluşacaktır..
”rahmetli levent kırca’nın skeçlerini aratmayan açıklamalar oluyor.
binalı yıldırım; ”inşaat işlerinde teşvik yapıyoruz.” ?!? bu sözün arkasından maliye bakanına dönerek; ”bunu zaten daha önce yapmıyor muyduk naci bey?”
binali yıldırım; “yine, bilim sanayi bakanlığımızın kobi’lere yönelik bir desteği var. bu destek çerçevesinde mevcut bilançoları esas alarak işletmelere ilk 12 ay için geri ödemesiz olmak üzere üç yıl vadeli 50 bin lira kredi sağlanacak. bu ne demekse?”
adam, ne dediğini bilmiyor ve bundan dolayı da konuşamıyor ya la.. açın, iyi izleyin. bu adamların ciddi ciddi ülke ekonomisini bulunduğu durumdan çıkartabileceğini sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz.
bu komedya, draghi’nin açıklamalarıyla birleşince doları 3.39’dan 3.49’lara çıkartmıştır.
yakın dolarları…
edit: binalı yıldırım, toplantı bitmeden hemen önce, potansiyel batık krediler ile ilgili mehmet şimşek’in konuşmasının ardından aynen şunu da dedi ; ”bizim bütçemizin %1’ini geçmeyen bir para. %1 ne ediyor? neyse, 1000’de biri, hesabı sen biliyorsun.”
levent kırca, istese bu kadar iyi skeç yapamazdı… rahmetliyi de buradan bir kez daha analım.”
merak […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: