HomeKripto Para

Eski Wall Street bankacısından “Bitcoin” uyarısı

Bitcoin ve kripto para boğaları geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatlarını ve kripto piyasasını yukarı çekerek yılın en yüksek seviy

Binance’ye izleme izni çıktı
Bitcoin Piyasasında Tesla Rüzgarı
Küba’dan ABD yaptırımlarına karşı kripto para hamlesi
Bitcoin ve kripto para boğaları geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatlarını ve kripto piyasasını yukarı çekerek yılın en yüksek seviyelerinin görülmesinde belirleyici oldu. Dijital paralar talihsiz bir 2018'in ardından kayıplarının bir kısmını geri aldı.
 
Bitcoin fiyatları 2019'un ilk yarısında 4 bin doların altında 8 bin doların üzerine yükselişle iki katını aştı. Küresel teknoloji devleri ve büyük perekandecilerin Bitcoin ile ilgilenmeye başlaması, kripto paralardaki yükselişte etkili oldu.
 
Şimdiyse eski bir Wall Street yöneticisi Bitcoin'in uzun süren ayı piyasasının -piyasa üzerindeki sarsıcı etkisi nedeniyle “kripto kışı” diyorlar- henüz bitmemiş olabileceği uyarısında bulunuyor.
 
ABD'li banka JPMorgan'ın eski finansal analisti Tone Vays, Bitcoin ve kripto para işlemleri haber sitesi Cointelegraph ile bu hafta gerçekleştirdiği mülakatta “Bitcoin ve kripto para sektörüne dışarıdan çok fazla bir para girdiğini düşünmüyorum.” diyerek yatırımcıları son dönemdeki ralliye güvenmemeleri konusunda uyardı.
 
Bununla birlikte Vays, “herkesin bir miktar Bitcoin'u bulunması gerektiği” şeklinde daha önceki görüşünü tekrarladı ve “şu noktada Bitcoin'un 2 bin doların altına inemeyeceğini” sözlerine ekledi.
 
Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, bu yılki güçlü yükselişlerin ardından piyasasının yönü konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bazıları, sosyal medya devlerinin adım atmasıyla sektöre ilginin artması sonrası fiyatlarda yükseliş beklerken bir kısım uzman bu yılki kazançların fazla olduğu ve düzeltme sürecinin kaçınılmaz olduğu görüşünde.
 
Bitcoin ve kripto para milyoneri Erik Finman, bu hafta başında yaptığı açıklamada piyasanın bazı aşamaları kaydetmesi durumunda Bitcoin'un 2020'den önce 20 bin dolarlı seviyelere doğru tüm zamanların zirvesine döneceğini düşündüğünü söylemişti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: