EKONOMİYE DEĞER KATANLAR, MERİNOS AKKM’DE ğDÜLLENDİRİLDİ

HomeTürkiye Ekonomisi

EKONOMİYE DEĞER KATANLAR, MERİNOS AKKM’DE ğDÜLLENDİRİLDİ

BTSO tarafından bu sene 43’üncüsü yapılan ‘Ekonomiye Değer Katanlar ğdül Töreni’, iş dünyasının yoğun katılımıyla Merinos AKKM Osmangazi Salonuâ

Baran: Sigortasız büyüme mümkün değil
Bakan Şimşek: “Kripto varlıklar ve borsa için kazanç üzerinden vergilemeyi şu anda gündemimize almadık”
Ekonomide panik riski arttı – Esfender KORKMAZ

BTSO tarafından bu sene 43’üncüsü yapılan ‘Ekonomiye Değer Katanlar ğdül Töreni’, iş dünyasının yoğun katılımıyla Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda düzenlendi. Törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Vali İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, meclis ve komite üyeleri ile Bursa iş dünyası temsilcileri katıldı.

Tören öncesinde Osmangazi Salonu fuaye alanlarında hazırlanan mekanlarda iş dünyasının önemli isimleri birbiriyle sohbet etme imkanı buldu. Işık ve ses gösterisiyle başlayan törende, BTSO tarihi hazırlanan film eşliğinde katılımcılara anlatıldı.

Törende, 8 ayrı kategoride 71 ödül sahiplerine teslim edildi. Gecede, ‘Gelir Vergisi’, ‘Sektör Liderleri’, ‘Kurumlar Vergisi’, ‘Dönüşüm ve Fark Oluşturanlar’, ‘İhracat’, ‘En Başarılı KOBİ’ler’, ‘İnovasyon’ ve â€˜İş Barışına Katkı Sağlayanlar’ kategorilerinde şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlayan Bursa iş dünyası temsilcileri, kurum ve kuruluşlarına ödüllerini verildi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, birçok ülkenin yeniden dizayn edilmeye çalışıldığı bir dönemde Türkiye’nin, büyük devlet olmanın gereğini yerine getirmeye devam ettiğini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işadamlarının yalnızca ekonomiye değil, Türkiye’nin geleceğine de değer kattığını söyledi. 2002 yılında Türkiye’nin ihracatının 26 milyar dolar olduğunu hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, bugün Bursa’nın 13 milyar dolarlık ihracatı tek başına yaptığını anlattı. Bursa Valisi İzzettin Küçük, ülke olarak 10 senede yaşanmayacak olayları bir senede yaşadıklarını ifade ederek her şeye rağmen dimdik ayakta olduklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı […] doğrultusunda gelişmesini sağlamaktır. Güçlü ve büyüyen şehirlerle birlikte güçlü bir Türkiye olacaktır” dedi.

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, 127 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan BTSO’ nun Bursa ve Türkiye ekonomisine yeni ufuklar kazandırmaya devam ettiğini belirtti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: