E-Ticaretin Gelişimi, Sınırların Aşılması ve Yeni Normlar raporu tanıtıldı

HomeTürkiye Ekonomisi

E-Ticaretin Gelişimi, Sınırların Aşılması ve Yeni Normlar raporu tanıtıldı

[...] Alibaba Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat, PayU Kurucu ve Ülke Müdürü Emre Güzer, Grundig Türkiye Grup Yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu, CarrefourSA G

‘İHRACATÇI ŞİRKET SAYIMIZ ARTIYOR’
CHP’Lİ Şahin: 54 Bin Esnaf İflas Bayrağı Çekti!
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Türkiye’nin Otomobili’ni dünyaya tanıtarak bir tarihe şahitlik ettik

[…] Alibaba Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat, PayU Kurucu ve Ülke Müdürü Emre Güzer, Grundig Türkiye Grup Yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu, CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu ve Yurtiçi Kargo Servisi Genel Müdürü Metin Kocael konuşmacı olarak katıldı. Oturumda, e-ticaretin Türkiye açısından önemi ve yeri, ülkemizde e-ticaretin gelişmesinin önündeki engeller ve bunlara yönelik çözüm önerileri ele alındı.

Simone Kaslowski: Katma değeri, kayıtlı ekonomiyi büyütmesi ve Türkiye’nin küresel ticaret hacmini artırması bakımından stratejik önemi giderek artan e-ticaret sektörünün gelişimine yönelik adımlar kamu ve özel sektörün işbirliği ile hayata geçmeli.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski açılış konuşmasında şunları söyledi:

“2019 yılı itibariyle B2C olarak yaklaşık 3,5 trilyon dolara erişmesi öngörülen küresel e-ticaret pazarında, Çin ve ABD diğer ülkelerle arayı açarak başı çekiyor. Ülkemiz küresel e-ticaret pastası içinde henüz hatırı sayılır bir paya sahip olmasa da önemli bir potansiyeli […] coğrafi konumun getirdiği bölgesel olabilme avantajı e-ticarette önümüzü açan belli başlı unsurlar. e-Ticaret ile ilgili atacağımız adımlarla marka ve ürünlerimizin dünya çapında bilinirliğini, pazar payını ve e-ihracatını artırmalıyız. e-İhracat özellikle KOBİ’lerin küresel değer zincirlerine ve uluslararası pazarlara daha fazla katılabilmesini sağlıyor. Türkiye’nin 2018-2020 dönemi e-İhracat Strateji ve Eylem Planının tam anlamıyla hayata geçmesi büyük önem taşıyor.

Bunun yanında, genç nesillerin potansiyelini, […] hayata geçirebilmeliyiz. Dijital okuryazarlığın artırılmasının yanı sıra dijital dönüşüm için bilgi teknolojileri alanında nitelikli insan kaynağını yetiştirmemiz ve beyin göçünü tersine çevirmemiz gerekiyor. E-ticaret gerek ürettiği katma değer ve kayıtlı ekonomiyi büyütmesi, gerekse Türkiye’nin küresel ticaret hacmini artıran yönüyle ülkemizde stratejik önemi giderek artan bir sektör. Sektörün gelişimine yönelik gerekli adımların, kamunun ve sektörün işbirliği ve istişaresiyle hayata geçirilmesini çok önemli […] (KVKK) ve bulut bilişim çözümleri ile ilgili farkındalık ve uyum çalışmaları hızlandırılması.

Fırsat alanlarını incelediğimizde üç başlık ön plana çıkıyor: perakende şirketleri ve üreticiler için omni-channel gelişimi ve deneyim, özellikle KOBİ’ler için e-ihracat ve tüm sektörlerde B2B e-ticaret alanlarındaki potansiyeli sektör oyuncuları için büyük fırsatlar barındırıyor.”

ğget Kantarcı: Türkiye’nin yeni büyüme hikâyesini e-ticaret yazacak, e-ihracat da başrolde olacak.

TÜSİAD Yönetim ve […] yaptı:

“Yeni nesil ticaret ve sınır ötesi ticaret önemini her geçen gün artırıyor. Biz de bu farkındalıkla 2018 yılında TÜSİAD E-Ticaret Çalışma Grubu’nu oluşturduk ve hep beraber sektörümüzün gelişmesini, ülkemizdeki KOBİ’lere ve perakendecilere ışık tutacak, destek olacak projeler ortaya koymayı hedefledik. Çünkü, Türkiye’nin yeni büyüme hikâyesini e-ticaret yazacak, e-ihracat da başrolde olacak. Bunu nasıl yapacağımıza gelince, dikkatle izlememiz gereken üç adım var: İlk adım dijital dönüşüm. Yalnız sektörlerin değil, ekonominin topyekûn dijital dönüşümle desteklenmesi gerekiyor. İkinci adım marka yatırımı. Çok güçlü markalarımız var ve bu markaları artık küresel e-ticaret platformları üzerinden dünyaya tanıtmalı, buna yatırım yapmalıyız. Üçüncü adım satış sonrası […] fazla

Linkedln üzerinden paylaşmak için tıklayın (Yeni pencerede açılır) Tumblr’da paylaşmak için tıklayın (Yeni pencerede açılır) Pinterest’te paylaşmak için tıklayın (Yeni pencerede açılır)

Bunu beğen:

Beğen

Yükleniyor…

İlgili

Dijitalleşen dünyada ekonominin itici gücü: e-ticaret raporu yayınlandı 26 Nisan 2017 “Genel” içinde

TÜBİSAD: Türkiye E-ticaret Pazarı Büyüklüğü 14.0 Milyar TL 27 Haziran 2014 “Genel” içinde

Bu Veri Merkezi Türkiye e-ticaret pazar hacminin […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: