DTS Teknoloji Paraşüt’ü satın aldı

HomeTürkiye Ekonomisi

DTS Teknoloji Paraşüt’ü satın aldı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarını kolaylaştırmak amacıyla Sean Yu, Andaç Türkmen ve Fahri ğzkaramanlı tarafından kurulan onl

“Geleceğe yönelik olarak Çin’den boşalacak yeri Türkiye olarak biz kısmen doldurabiliriz”
16 maddelik ekonomi paketi açıkladı
Halkbank EFT Kısıtı Var

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarını kolaylaştırmak amacıyla Sean Yu, Andaç Türkmen ve Fahri ğzkaramanlı tarafından kurulan online ön muhasebe programı Paraşüt, DTS Teknoloji tarafından satın alındı. DTS Teknoloji, Turkven ve Earlybird’ün danışmanlığını yaptığı fonların yatırımcısı ve içinde Mikro Yazılım ile Zirve Yazılım da yer alıyor.

Paraşüt, Mikro Yazılım ve Zirve Yazılım artık aynı çatı altında ama kendilerine ait farklı kurumsal kimlikleri, ürün aileleri ve iş modelleri ile yollarına devam edecek. ğte yandan bu üç firmanın aynı çatı altında buluşması inovasyon alanında da iş birliği yaparak, yeni ürün ve hizmetler sunacakları anlamına geliyor.

Paraşüt’ün yatırımcıları arasında Revo Capital, DCP, 500 Startups ve Ribbit Capital bulunuyordu. İşlemlerin tamamlanması için Rekabet Kurumu’nun onayı bekleniyor.

Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean Yu konuyla ilgili açıklamasında; “Mikro ve Zirve’nin kendi alanlarındaki tecrübesini Paraşüt’ün dinamizmi ile birleştirerek, KOBİ’lere ön muhasebe ve e-servislerde bütüncül ve benzersiz teknoloji çözümleri sunacağız. KOBİ’ler için dijitalleşmede yeni bir dönem başlıyor. Paraşüt olarak biz de önümüzdeki dönemde; iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimiz ile birlikte büyümeye daha da güçlü bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

Mikro Yazılım ve Zirve Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı E. Göktekin Dinçerler de KOBİ’lere rekabet güçlerini artıracak yenilikçi ürün ve hizmetler sunacaklarını söyledi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: