Dolar Euro kuru bugün ne kadar? (10 Temmuz 2019 Dolar – Euro fiyatları)

HomeSavunma Sanayii

Dolar Euro kuru bugün ne kadar? (10 Temmuz 2019 Dolar – Euro fiyatları)

Faiz indirim konusunda “gerekeni” yapmaması nedeniyle Çetinkaya’nın görevden alınmasının ardından TCMB’nin bağı

TÜİK’ten yeni asgari ücret açıklaması
Avrupa borsaları haftanın son işlem gününü karışık seyirle tamamladı
FED’den çok önemli ‘faiz’ açıklaması
Faiz indirim konusunda “gerekeni” yapmaması nedeniyle Çetinkaya’nın görevden alınmasının ardından TCMB’nin bağımsızlığı ve yeni başkanın agresif faiz indirimleri yapabileceği endişeleriyle önceki gün gelişmekte olan ülke para birimlerinden negatif ayrışan TL dün pozitif tarafta kaldı.
 
Dolar/TL saat 07.11 itibarıyla 5.7380/5.7307'dan işlem gördü. Dolar kurunun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.
 
Hem TCMB hem de S-400 tarafında risklerin halen devam ettiğine dikkat çeken bankacılar bu çerçevede yeni başkan Murat Uysal’ın olası mesajlarını ve jeopolitik riskleri izlemeye devam ediyor. 25 Temmuz’da sınırlı yapılması beklenen faiz indiriminin beklenenden daha agresif olup olmayacağı piyasalarda yön belirleyici olacak.
 
Dolayısıyla Uysal’ın önümüzdeki günlerde düzenlemesi beklenen basın toplantısında bundan sonraki para politikasına yönelik mesajları yakından izlenecek.
 
ABD’de Cuma açıklanan güçlü tarım dışı istihdam verisinin ardından piyasalar Fed’den gereksiz yere fazla olan indirim beklentilerini sorgularken, Fed Başkanı Powell’ın Kongre’de yapacağı konuşma bekleniyor.
 
İşlemcilerin sert faiz indirim beklentilerini azaltmaya devam edip etmeyecekleri belirlemek için Powell’ın yarından itibaren Kongre önünde yapacağı iki günlük konuşma yakından izlenecek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: