Çtso Brükselde Cosme Newcomers Proje Eğitimine Katıldı

HomeTürkiye Ekonomisi

Çtso Brükselde Cosme Newcomers Proje Eğitimine Katıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, COSME Avrupa İşletmeler Ağı (AİA) projesi konsorsiyum üyesi olarak yer aldığı EEN WEST??MAR projesi kapsamında, Bel

‘Taleplerimiz sonuçlandı’
Bakan varank: sermayem yok diyen gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz – Haber
Bozüyük Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Büyük Başarı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, COSME Avrupa İşletmeler Ağı (AİA) projesi konsorsiyum üyesi olarak yer aldığı EEN WEST??MAR projesi kapsamında, Belçikanın Başkenti Brükselde 13-14 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen Newcomers eğitimine katıldı.

14 farklı Enterprise Europe Network (EEN) ortağı ülkesinin çeşitli konsorsiyumlarında görevli toplamda 35 kursiyerin katıldığı eğitime ÇTSOyu Dış Ticaret Uzmanı Mehtap Göynüer temsil etti.

AİA 2020-2021 vizyonu ve stratejisi, Ticari İşbirliği Merkezlerinin işleyiş biçimi, KOBİleri uluslararasılaştırma, dış ticaret ve uluslararası işbirlikleri konularında bilgilendirmenin, inovasyon ve Ar-Ge altyapılarını geliştirip uluslararası pazarda rekabet edebilirliklerini arttırarak dış pazarlara ve finansmana erişimin ve uluslararası ortaklıklar kurmalarını sağlamanın önemi, Merlin Sisteminin teknik özellikleri, kullanıcıların hangi bilgilere ulaşıp ulaşamayacağı gibi konuların ele alındığı toplantıda COSME Avrupa İşletmeler Ağı işleyiş süreçleri hakkında bilgilendirmeler ve grup çalışmaları gerçekleştirildi.

“PROJEDE TEMEL HEDEFİMİZ İHRACAT YAPAN FİRMAMIZI ALTERNATİF PAZARLARA TAŞIYARAK, İHRACATA YENİ BAŞLAYACAK FİRMALARIMIZA KILAVUZLUK YAPMAKTIR.

COSME Avrupa İşletmeler Ağı faaliyetleri hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; Türkiye genelinde 11 farklı Avrupa İşletmeler Ağı Konsorsiyumu bulunmaktadır. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizde Edirne KOSGEB ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi yer aldığı EEN WEST-MAR konsorsiyumunun ortağıyız. Projede amacımız, bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımıza; uluslararasılaşma, dış ticaret, uluslararası işbirlikleri konularında bilgilendirmek, inovasyon ve Ar-Ge altyapılarını geliştirip uluslararası pazarda rekabet edebilirliklerini arttırarak uluslararası ortaklıklar kurmalarını sağlamaktır. Avrupa İşletmeler Ağı profil veritabanı ile firmaların ticari, teknolojik iş ortaklıkları veya ortak Ar-Ge projeleri için birbirlerini bulmalarına da aracılık ediyoruz. Bununla birlikte uluslararası B2B ikili görüşme etkinlikleri düzenleyerek firmaların birbirleri ile yüz yüze tanışarak potansiyel ortaklarını bulmalarını amaçlıyoruz; bu […] Bir yandan da COSME Avrupa İşletmeler Ağı tarafından gerçekleştirilen eğitimlere iştirak ederek yenilikleri yerinde takip ediyoruz. Newcomers eğitimleri de bunlardan bir tanesi. Projemizde temel hedefimiz ise halihazırda ihracat yapan firmalarımızı alternatif pazarlara taşıyarak, ihracata başlamak isteyen firmalarımıza kılavuzluk yaparak yol haritası oluşturmaktır.” dedi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: