Bugün Dolar ne kadar 11 Haziran 2019? Dolar kaç TL | Güncel Dolar fiyatı

HomeSavunma Sanayii

Bugün Dolar ne kadar 11 Haziran 2019? Dolar kaç TL | Güncel Dolar fiyatı

Dolar/TL dün sabah yüksekten açmasının ardından Fed'in faiz indirmesi beklentisiyle oluşan küresel piyasalardaki olumlu h

Enerji verimliliğine 5 yılda 350 milyon dolar finansman sağlandı
Erdoğan cuma günü hangi müjdeyi duyuracak? Ünlü ekonomist 4 gün önce söylemiş
Yatırımcıları önümüzdeki hafta neler bekliyor? Hangi yatırımlar kazandırdı?
Dolar/TL dün sabah yüksekten açmasının ardından Fed'in faiz indirmesi beklentisiyle oluşan küresel piyasalardaki olumlu havayla yönünü aşağı çevirdi ve gün içerisinde 5.76'ları gördü.
 
ABD Başkanı Donald Trump ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz oranlarını düşürmediği için politikalarını "yıkıcı" olarak eleştirdi. Trump, dün yaptığı açıklamada 'keşke Fed üzerinde daha fazla kontrolüm' olsa diyerek Çin örneğini verdi ve Çin ile G-20'de anlaşılamaması durumunda 600 milyar dolarlık ürüne en az yüzde 25 ek vergi getireceğini yineledi.
 
Hatırlanacağı üzere, geçen hafta ABD'de açıklanan istihdam verileri Fed'den bu yıl için faiz indirim beklentilerini kuvvetlendirmiş ve dolarda değer kaybına neden olmuştu. Önceki haftalarda 98 puanı aşan dolar endeksi 96'lı seviyelere indi.
 
Bankacılar piyasalardaki yükselişin Fed iyimserliğinden kaynaklandığını belirtirken küresel anlamda doların gerileyeceği ve Fdden 2 faiz indirimi beklentisi olduğu ağırlıklı görüş.
 
İşlemciler TL'nin de bu durumdan olumlu etkilendiğini vurgularken seçime kadar olumlu havanın sürebileceğini ve TL'nin Meksika pesosu ile birlikte en fazla değer kazanan para olduğunu belirtiyor. 
 
11 Haziran sabahı dolar/TL 5.79 civarında dalgalanıyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: