HomeSavunma Sanayii

Bugün Dolar ne kadar 10 Haziran 2019? Dolar kaç TL | Güncel Dolar fiyatı

ABD tarımdışı istihdam verisi Mayıs’ta beklentilerin oldukça altında artarak Fed’in bu yıl faiz indirimi yapacağı beklentilerini

SON DAKİKA! Dolar Euro kuru bugün ne kadar? (2 Temmuz 2019 Dolar – Euro fiyatları)
Dolar durdurulamıyor! Tarihi rekor geldi
Bugün 100 dolar ve 100 Euro ne kadar oldu, kaç TL? (28 Eylül 2020)
ABD tarımdışı istihdam verisi Mayıs’ta beklentilerin oldukça altında artarak Fed’in bu yıl faiz indirimi yapacağı beklentilerini artırırken, dolar endeksi bayram tatili sırasında 26 Mart’tan bu yana en düşük seviyeye gelmişti.
 
Dolar/TL saat 07.00  itibariyle 5.8474/5.8505'den işlem görüyor. Kurun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.
 
Piyasaların bayram tatili öncesinde yarım gün açık olduğu Pazartesi günü saat 1206’da 5.8725/5.8755 seviyesinde olan dolar/TL Salı günü 5.66’ya kadar gerilese de tekrar yönünü yukarı çevirmişti.
 
Deniz Yatırım Stratejisti Orkun Gödek, TL’de bayram tatili sırasında gözlenen değer kazancının nedenlerini yabancı yatırımcının bayram öncesinde swap pozisyonları üzerinden TL’ye dönmesi, Fed ve ECB kaynaklı haber akışı, TL’nin olumsuz haber akışı ile birlikte randa tercih edilmesi, düşük likidite ortamında gözlenen hızlı fiyatlamalar olarak sıralamıştı.
 
Gödek, CDS’ler 500 baz puanın altında kaldıkça TL’ye yönelik iyimserliğin devam edebileceğini söylemişti.
 
ABD’de faizlerin yıl sonundan önce düşürüleceği beklentisi son haftalarda doların değer kaybetmesine neden oldu. Fed yetkililerinden son haftalarda gelen açıklamalar da para politikasının ilerleyen aylarda gevşetileceğine işaret etmişti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: