Bir bayram böyle geçti

HomeTürkiye Ekonomisi

Bir bayram böyle geçti

[...] buluştu YOZGAT– Sorgun’da faaliyetini sürdüren Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri San.Tic. A.Ş. Sorgun Linyit İşletmesi yönetimi tara

HP, alınacak önlemler çalışmasını kamuoyuyla paylaştı
Kayseri OSB’yi Geleceğe Taşıyacak 10 Parametre
Siber saldırıya uğrayan KOBİ’lerin %60’ı 6 ay içerisinde kepenk indiriyor

[…] buluştu

YOZGAT– Sorgun’da faaliyetini sürdüren Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri San.Tic. A.Ş. Sorgun Linyit İşletmesi yönetimi tarafından maden işçilerine iftar yemeği verildi.

Yeni Çeltek Yemekhanesi’nde düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Mustafa Altınpınar, TKİ Genel Müdürü ğmer Bayrak, Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri San.Tic. A.Ş. Sorgun Linyit İşletmesi Müdürü Gökhan Çelikbaş, Belediye Eski Başkanı Ahmet Şimşek ve maden işçileri katıldı.

İftar yemeğinde konuşan Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Maden işçiliğinin zor bir meslek olduğunu ve büyük bir özveri gerektirdiğini belirterek, işçilerin Ramazan Bayramını kutladı.

TKİ Genel Müdürü ğmer Bayrak da yaptığı konuşmada, maden işçilerinin çok zor bir görevi yerine getirdiklerini ifade ederek “Her türlü üretim ve özellikle de kömür üretimi ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu nedenle üretimi artırmak için herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerekir” dedi.

Bayrak, konuşmasında işçilerin Ramazan ayı ve bayramlarını da kutladı.(MEHTAP DOĞAN)
Şekerbank’tan çiftçilere iftar
Şekerbank Yozgat Şubesi Sorgunlu çiftçileri düzenlediği iftar yemeğinde bir araya getirdi.

Sorgun’da bir restaurantta düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Yozgat Şekerbank Şubesi Müdürü Cüneyit Karataş tarım bankacılığına önem veren Şekerbank’ın geleneksel iftar yemeğini bu yıl Yozgat yerine Sorgun’da düzenlediklerini belirtti.

Çiftçiler tarafından kurulan Şekerbank’ın şubelerinin yüzde 70’inin Anadolu’da bulunduğu bilgisini veren Karataş “Her yıl Ramazan ayında düzenlediğimiz iftar yemeğini bu yıl Sorgun’da düzenlemeye karar verdik. Çünkü Sorgun pancar üreticisinin ve çiftçilerin yoğun olarak yaşadığı bir ilçe. Burada çiftçilerimizle bir araya gelip onların sorunlarını da dinleme fırsatı bulduk. KOBİ, esnaf ve tarı m bankacılığında, birkaç nesildir hizmet verdiğimiz yaygın bir müşteri tabanımız ve köklü uzmanlığımız bulunuyor. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da iyi ve kötü günde müşterilerimizin yanında yer alıp, Sorgunlu müşterimize işlerinin büyümesi ve daha çok üretmeleri için destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İftar yemeğine Sorgun Ziraat Odası Başkanı Hacı Tuzlacık, Şekerbank İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nden Satış Müdürü Nuri Deniz ve çiftçiler katıldı. (OĞUZHAN SAYDAM)
Sakal-I Şerif izdihamı
YOZGAT – Sakal-ı Şerif, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde vatandaşların ziyaretine açıldı. İlçe Müftüsü Hasan Görer yaptığı açıklamada, Sakal-ı Şerif ‘in Sorgun ‘daki 9 […] vatandaşların ziyaret edilebildiğini söyledi.

Salih Paşa Camii’nde ikindi namazının ardından önce erkeklerin, sonra da kadınların Sakal-ı Şerif’i ziyaret ettiğini belirten Müftü Görer, “Hazreti Peygamberin bu kutsal emanetini Salih Paşa Camii dışındaki camilerimizde kadınlarımız dün ziyaret etmişlerdi. Bugün de ikindi namazının ardından önce erkekler sonra da kadınlar ziyaret ettiler” dedi. (ORHAN DOĞAN)

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: