Basında bugün – 28 Mayıs Salı

HomeTürkiye Ekonomisi

Basında bugün – 28 Mayıs Salı

[...] son Milli Güvenlik Kurulu 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Sigarada utandıran rekor. Uzmanlar Türkiye'de Cumhuriyet tarihinin en yüksek tütün t

Son dakika: Bakan açıkladı! Büyük indirim bugün başladı – Haberler Haberleri
Türkiye’de vatandaşlar elektrikli araçlara yöneldi İşte Türkiye’de kullanılan elektrikli araçlar
27 mayıs 2020 gelir vergisinin yükseltilmesi 11

[…] son Milli Güvenlik Kurulu 30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Sigarada utandıran rekor. Uzmanlar Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin en yüksek tütün tüketiminin 2018’de yaşandığını belirtti.

Destek devletten, rehber bakanlıktan. Ticaret Bakanlığı, devletin iş dünyasına sunduğu destekleri bir rehberde topladı.

Otomotiv devleri Fiat ve Renault eşit ortaklıkta birleşmeyi görüşüyor. Birleşme durumunda iki ortak dünyanın üçüncü büyük üreticisi olacak.

KGF’nin öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ’lere 500,000 liraya kadar kredi imkanı tanıyan “KGF Destek Kredisi Projesi” dün itibarıyla hayata geçti.

Trump, Japonya Başbakanı Abe’nin, Tahran ile yakın ilişkilerinden dolayı ABD ile İran arasında arabuluculuk yapma teklifini desteklediğini söyledi.
HÜRRİYET
Avrupa paramparça. AP için 28 AB üyesi ülkede yapılan seçimler, dengeleri bir anda altüst etti. Merkez sağ ve sol çoğunluğu kaybetti.

Merkez Bankası, finansal istikrarın desteklenmesi amacıyla yabancı para mevduata/katılım fonlarına uygulanan ZK oranlarının tüm vade dilimlerinde 200 baz puan artırılmasına karar verdi.

Aynı anda 50,000 konut dönüştürülecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İstanbul’da kentsel dönüşüm için gaza bastı.

Avustralya, kartel oluşturdukları gerekçesiyle en büyük beş yatırım bankası JP Morgan, Citigroup, RBS, UBS Group ve Barclays’den tazminat istiyor.

Süper Lig’de 2018-19 sezonu geride kaldı. 18 kulüp yayın gelirlerinden 1.8 milyar liraya yakın para kazandı.

Trump, dört […] 105 adet F-35 savaş uçağı satın almayı planladığını duyurdu.
SABAH
130,000 askere bayram müjdesi. Yeni askerlik düzenlemesi yasalaşırsa binlerce genç terhis olup bayramı evinde ailesi ile geçirecek.

Kamu bankaları genel kurullarında dün bayrak değişimi yaşandı. Ziraat Bankası’nda Hüseyin Aydın, Halkbank’ta ise Osman Arslan göreve devam ediyor.

“The Mafia” Avustralya’da yakalandı. Beş (yabancı) bankaya döviz karteli kurmaktan dava açıldı. Döviz piyasasında fiyatı ortak belirlerken, bankaların traderlarının, mesajlaşma grupları kurdukları belirlendi. AVM’ler ile mağazalar arasında şimdi de tazminatsız çıkış hakkı krizi çıktı. Mağazalar, AVM’lerin vaadini yerine getirmediğini belirterek mahkemeye gidiyor.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Maduro hükümeti ile ABD destekli muhalif Guaido arasında Norveç’te yapılan barış görüşmelerinde rol oynamaya hazır olduğunu belirtti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: