Basında bugün -13 Haziran Perşembe

HomeTürkiye Ekonomisi

Basında bugün -13 Haziran Perşembe

[...] 13 Haziran (Reuters) - MİLLİYET ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan'ın mektubunu değerlendiren Savunma Bakanı Akar, müttefiklik ruhuna uygun olma

İYİ Parti’nin kurmaylarından kriz vurgusu:’Ülke tarihindeki en kötü 5 yıl’
PANDEMİ FABRİKALARDA DİJİTAL DğNÜŞÜMÜ HIZLANDIRACAK
Eminönü mağdurlarına 100 bin lira faizsiz kredi – Artı Gerçek

[…] 13 Haziran (Reuters) –
MİLLİYET
ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan’ın mektubunu değerlendiren Savunma Bakanı Akar, müttefiklik ruhuna uygun olmayan üsluba gerekli cevabın hazırlandığını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı “Ekonomiye Değer Kredisi” paketini kullanıma açıyor. İşletmeler, 12 farklı bankadan 5-50 milyon TL aralığında kredi kullanabilecek.

TESK Genel Başkanı Palandöken, imar barışında başvuru süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasını talep etti. Kredi kartı taksitlendirme süresi artırıldı. Mobilya alımlarında 12 […] çelik sektörüne yatırım yapmak isteyen şirketler var” dedi.

Çin’in Hong Kong ğzel İdari Bölgesi’nde zanlıların Çin’e iadesini kolaylaştıran yasal düzenlemeyle ilgili görüşme ertelendi. Hong Kong ayakta.
HÜRRİYET
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Bu işi bitirdik. ğnümüzdeki ay teslimi yapılacak.

Merkez faizi sabit bıraktı. Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını %24’te tuttu.

TBB, ekonomik gelişmelerin giderek daha olumlu seyretmesi doğrultusunda, finansman maliyetini hafifletmek için enflasyona endeksli, makul fiyatlı, KGF kefaletiyle finansman imkanı sunmaya başlanacağını bildirdi.

Süper Lig’e yatırdılar. Dört büyükler, 10 yılda Türk takımlarına 186 milyon euro bonservis ödedi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra 214,783 kişinin pasaportuna idari kararla konulan tahdit uygulamasına son verildi.

AB’nin bazı üyeleri, AB Komisyonu’nun tavsiyesine rağmen Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile hemen müzakerelere başlanmasına karşı.
SABAH
Başkan Erdoğan: F-35’lerin sadece müşterisi değil aynı zamanda üretim ortağıyız. Bu projeden haksız yere dışlanmamızın hesabını her platformda soracağız.

Yurt genelinde etkili olan yağışlar, hayatı olumsuz etkiledi. Alt geçit ve tüneller suyla dolarken, ceviz büyüklüğündeki dolu, araçlara zarar verdi.

Reel sektöre 25 milyar liralık destek. (Ekonomiye Değer Kredi Paketi’nde) Kredide anapara ödemesiz dönem azami altı ay, bu dönem sonrasında aylık ödemeler eşit taksitle olacak. Hazine kefaleti oranı %80.

Politika faizini değiştirmeyerek %24’te bırakan Merkez Bankası, Temmuz’daki toplantıda indirimin sinyalini verdi.

Ekonomiye 105 milyar liralık kaynak. Ekonomiye Değer Kredi Paketi: 25 milyar TL. İvme Finansman Paketi: 30 milyar TL. KOBİ Değer Kredisi: 25 milyar TL. KOBİ Değer Kredisi-2: 25 milyar TL.

Suriye’de Esad rejimi ile terör örgütü YPG, şimdi de sivillere karşı buğday hasadını savaş aracı olarak kullanıyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: