“NEDEN ÜRETEMİYORUZ? BUNU KONUŞMAK, TARTIŞMAK LAZIM!”

HomeTürkiye Ekonomisi

“NEDEN ÜRETEMİYORUZ? BUNU KONUŞMAK, TARTIŞMAK LAZIM!”

Denizli Düşünce Kulübü’nde, sanayici Aykut Gökşin ve Denizli’de hidrotekniğin uzmanı sanayici Faruk Alyaz’ın ABD dolarının hareketlenmesi üzerin

‘Muhteşem bir döneme girdik! 10 milyar doları aşacak’
3 Lojistikte dijital yolculuk nereye gidiyor?
İnegöllü ihracatçılara müjde, 300 bin TL hibe paketi açıklandı

Denizli Düşünce Kulübü’nde, sanayici Aykut Gökşin ve Denizli’de hidrotekniğin uzmanı sanayici Faruk Alyaz’ın ABD dolarının hareketlenmesi üzerine sosyal medyada tarihe düştükleri notu çok önemsedim…
AYKUT GğKŞİN’İN YAZISI…
“Halkımızın bankalardaki döviz birikimi çok büyük rakamlara ulaşmış. 182 milyar dolar. Halkımızın bu yönelişi kabul edilemez, ayağımıza kurşun sıkmak gibi bir yaklaşım. Derhal vazgeçmeliyiz.

İzninizle gerçekleri, doğruları ve iyileri kavrayabildiğimiz kadar belirtmek isterim.

1-Mümkünse tl mevduata dönmeliyiz.

2-Eğer bunu kişisel olarak zararımıza görüyor isek Altın alarak kendimizi dövizle aynı ölçüde koruyabiliriz. Çünkü zaten dolar yükseldiğinde altının tl karşılığı yaklaşık aynı oranda yükseliyor.

Kendimiz açısından ha altın ha dolar fark etmez.

(altının dolar değeri sabit sayabiliriz) Bu durumda altına dönmemizde dövize kıyasla kaybımız yok.

Bu kendimizi koruma aracını kullanmayıp döviz stoklamak ülkemiz için çoook zararlı ve bu Amerika köpeğinin ekmeğine yağ sürmek… Ayrıca enflasyon yoluyla kendimiz dahil tüm milletin cebine zarar vermek.

Hatırdan çıkarmayınız ki; bu Amerika şeytanı her geçen gün artırarak ülkeme saldırıyor… Ülkem çok kayba uğruyor.

Geliniz dolarlarınızı satarak Altına dönünüz dostlar.. kaybınız yok…Doların uluslararası dolar fiyatı düşmedikçe sorun yok, kaldı ki; bu düşmeye karşı da yan tedbirler var…

Bu konu hükümet meselesi değil, iktidar meselesi değil…

Amerikan haydutunun menfaatine işlerle ülke muhalefetinin güçlenmesinin değeri yok. İktidarın güçlenmesinin hiç değeri yok..

Milli kazanç önemli…

Türkiye Cumhuriyeti kaybediyor, fakirleşiyoruz..

Lütfen tekrar düşünelim…

Şahsi kaybımız yok, ülkem kazanacak. Birikimi olanlar Dolar satıp altın almalıyız. Altın hesabı yoluyla alış satış arasında fark ödemeden de bunu yapabiliriz.

Bazı dostlar çok farkında olmayabilir. Ülkem şu anda Amerika ile gerçekten savaş halinde ve korkarım savaş kısa sürede bitmeyecek..”

Aykut […] Alçak, Namussuz, Madrabaz” demek çok kolay!..”

“Biz ne üretiyor da, Dünya alemine ne katkımız oluyor” diye bir kafa yorsak olmaz mı? ABD en iyi beyinleri alıp, teknoloji üretip, bu teknolojileri, bizim gibi, tembel, laf salatasından başka bir şey bilmeyen ülkelere önce bedava veriyor…

Oh ne ala memleket değil mi?

Ancak; bedavadan pahalı hiç bir şeyin olmadığını ne yazık ki bilemiyoruz…

ğrnek; […] de; her köşe başında görev başında, ekran başında, tartışmalarda hep Avukatlar var!

Politikada da hep avukatlar var.

Konuşan, akıl veren hep onlar…

Oysa Türkiye’nin meselesi; ÜRETEMEMEKTİR!

Nerede çiftçiler?

Nerede üreten Kobiler?

Nerede üreten işçiler?

Nerede; Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Turgut ğzal gibi mühendisler?

Nerede üreten anneler, fedakar kadınlarımız?

Nerede bunlar? Neden konuşan, yöneten bunlar değil!…?

Arkadaşlar, bu üretim işinden avukatlar, topçular, […] sonsuz)

Bırakın konuşmayı, ülke hızla üretmeli ve israftan kaçınmalıdır.

Şu Ramazan mübarek gün de, herkes zenginliğini ve şatafatını gösterme gayreti ve çabası içinde, tam bir lâle devri yaşıyoruz!..

İsraf ve şaşağa almış başını gidiyor. “Komşusu aç iken yatanlar benim ümmetim den değildir” diyen yüce dinimiz de… Bu yaşam tarzımızı kabul etmez!

Katma değer üreteceğiz ve biz de, biz Müslümanlar da, insanlığa, […] Haber Ajansı ile başlayan Gazetecilik yolculuğu, “Şifre Haber” sitesi ile devam ediyor… “Şifre Haber” sitesinin duyurusunu “KğYÜN ‘DELİSİ’ GERİ DğNDÜ(!)” başlığı ile duyuran arkadaşımız Bülent ğztürk, “Uzun bir zaman oldu Denizli’den ayrı kalalı… Denizli’den ayrı kaldık; ama mesleğimizden asla… İyi de oldu aslında… Değişik tecrübeler ve dostluklar edindik, 6 yıl boyunca ülkemin değişik illerinde… Döndük geldik yuvam bildiğim, beni ben yapan, Allah’ın bezenerek var ettiği, her türlü nimetini taçlandırdığı güzel Denizlimize… Sanki hiç ayrılmamışcasına, gerisin geri kucakladı beni bu şehrin yüreği temiz insanları… Hatta, beklentimin çok çok üstünde bir özlemle, değer verişle ve samimiyetle… Şimdi bana düşen, 37 yıl boyunca hayata […] olarak üstlenmem gereken sorumluluğumu yerine getirerek, yine ve yeniden her türlü pisliğe, satılmışlığa, haksızlığa karşı her ne pahasına olursa olsun kalemimle mücadele etmek olacaktır.

Beni bilenlerin, iyi bildiği gibi…” diyor

Denizli’de internet haberciliğine farkı bir soluk getiren şifreleri çözmenize yardımcı olacak olan farklı bir ufuktan pencere açmamıza sağlayan DGC Onursal Başkanı Bülent ğztürk’e başarılar dilerim…
ŞİMDİ TİYATRO ZAMANI “BİR BABA HAMLET” Sanatçı Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun oynadığı “Bir Baba Hamlet” oyunu Denizli’de sanatseverlerle buluşuyor… 30 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 21:15’de Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan Hamlet’in biletleri TAÇEV (ÇINAR) – LOQQUM CAFE (Teraspark Alt Yolu) ve GSM (0 555) […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: