Ab Konseyi Wto İle E-ticaret Görüşmeleri İçin Yeni Kurallar Onayladı

HomeTürkiye Ekonomisi

Ab Konseyi Wto İle E-ticaret Görüşmeleri İçin Yeni Kurallar Onayladı

Avrupa Birliği Konseyi, Avrupa Komisyonu'nun elektronik ticarete ilişkin çoklu görüşmelere katılması için yeni kurallar onayladı. Ocak ayında Davos't

‘nın yeni internet sitesi adresi ne oldu, değişti mi? İşte Garanti Bankası’nın yeni internet sitesi
Teknogirişim GSYF İlk Yatırımını Akaunting Girişimine Yaptı
KOBİ’lere gümrük birliği fırsatları ve zorlukları eğitimi verildi

Avrupa Birliği Konseyi, Avrupa Komisyonu’nun elektronik ticarete ilişkin çoklu görüşmelere katılması için yeni kurallar onayladı.

Ocak ayında Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda AB ve Dünya Ticaret ğrgütü’nün (WTO) 48 üye eyaleti, elektronik ticarete ilişkin küresel kurallar oluşturulması için müzakerelere başlanması kararını almıştı.

Gelişmeyle ilgili Romanya İş İklimi, Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Stefan-Radu Oprea şu açıklamayı yaptı :

“Ekonomimizin dijitalleşmesi, işletmelerin ve tüketicilerin ticaret yapma biçimini temelden değiştirdi. Bu değişimi yansıtan kuralların oluşturulmasının zamanı gelmişti. AB, WTO ortaklarıyla online ticaretin güvenli ve öngörülebilir bir çevrede yapılması için faydalı ve […] alanlarındaki konumunu belirlemesi için, AB’nin mevcut Doha Geliştirme Görüşleri’nin de söz konusu yasal çerçeveye dahil edilmesi gerektiği belirtildi.

Açıklamaya göre müzakerelerin asıl amacının, küresel e-ticareti destekleyen uluslararası kurallar oluşturulması, özellikle KOBİ’ler olmak üzere işletmelerin operasyonlarının kolaylaştırılması, çevrimiçi ortamda tüketicilerin güveninin güçlendirilmesi ve kapsayıcı ve sürdürülebilir büyüme ile gelişmenin sağlanmasını teşvik etmek için yeni fırsatlar oluşturulması olduğu vurgulandı.

DHA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: