4.2 milyar liralık dev projede şok ayrılık!

HomeDünya Ekonomisi

4.2 milyar liralık dev projede şok ayrılık!

Pasifik İnşaat-Çiftay İnşaat ortaklığı, bir süre önce Ankara’da EGO Garajı üzerinde 750 bin metrekare satılabilir-kiral

Sakarya’dan 131 ülkeye otomotiv ihracatı
Türkiye ve Özbekistan’ın ticaret hacmi 6 ayda yüzde 26,8 arttı
Şimdi de ev sınavı!
Pasifik İnşaat-Çiftay İnşaat ortaklığı, bir süre önce Ankara’da EGO Garajı üzerinde 750 bin metrekare satılabilir-kiralanabilir alan ile 1 milyon 400 bin metrekare inşaat alanı olan dev bir projeye başladı. Ortakların, arsa bedeli olarak Emlak Konut GYO’ya 1 milyar 258 milyon lira ödediği duyuruldu. Proje alanında konut, ofis, AVM, okul, hastane ve otel inşa edileceği kaydedildi.
 
ÇİFTAY AYRILDI
 
Habertürk'ün haberine göre; Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, projeyle ilgili yaptığı bir açıklamada, “Ankara’nın merkezine bir şehir kuruyoruz. 1200 tane aile konutu planlıyoruz. Burada küçük ev olmayacak. 30 bin metrekare alanda markalı rezidans yaparken, otel hizmeti sunan evler de inşa edeceğiz. Büyük şirketler için müstakil ofisler yaparken, home ofis de hayata geçireceğiz” demişti. Erdoğan, projenin 4 yılda tamamlanmasını öngördüklerini belirtmişti.
 
Projede, önemli bir gelişme yaşandı. Çiftay, projeden ayrıldı ve ortaklık sona erdi. Tabelalardan da “Çiftay” ifadesi çıkartıldı. Kaynaklar, “İşlemler büyük ölçüde tamamlandı” dedi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: