2 Türk’ün kurduğu şirket 960 milyon TL’ye satıldı!

HomeTürkiye Ekonomisi

2 Türk’ün kurduğu şirket 960 milyon TL’ye satıldı!

[...] e-ticaret sitesinin ödeme alt yapısını sağlayan iyzico, bugün itibarıyla global fintek şirket i PayU tarafından satın alındı. 6 yıl önce Barbar

DİDEM ERYAR ÜNLÜ ‘Dijital dönüşümü, gelecek vizyonuna dönüştürün’
Kuveyt Türk konut ve araçta kâr oranını düşürdü
TABLO-Borsa İstanbul’da Endeks Değişimleri-16 Ocak

[…] e-ticaret sitesinin ödeme alt yapısını sağlayan iyzico, bugün itibarıyla global fintek şirket i PayU tarafından satın alındı.

6 yıl önce Barbaros ğzbuğutu ve Tahsin Isın tarafından kurulan iyzico’nun 165 milyon dolar (Bugünkü kur ile 960 milyon TL) karşılığında PayU’ya satıldığı açıklandı.

Bu satın almayla beraber Türkiye, PayU’nun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesi içerisinde Polonya’dan sonraki en büyük ikinci pazarı haline […] kapsamında iyzico’yu bünyemize kattık.

iyzico kurucuları Barbaros ve Tahsin’le beraber tüm iyzico takımının PayU ekibimize katılmasından dolayı çok mutluyuz. Dünyanın bir numaralı fintek yatırımcısı olma yolunda, iyzico ekibiyle güçlerimizi birleştirmemiz bizim için çok büyük bir öneme sahip” dedi.

KURUCULAR GğREVLERİNE DEVAM EDECEK

Satın almanın tamamlanması ile beraber kurucu ortaklar Barbaros ğzbuğutu ve Tahsin Isın şirket yönetimindeki görevlerine devam edecek, iyzico ekibi […] operasyonlarını da devralacak.

iyzico’nun kurucu ortağı ve CEO’su Barbaros ğzbuğutu ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bugün, iyzico için yeni bir dönemin başlangıcı. 2013 yılında ortağım Tahsin’le iyzico’yu Türkiye’nin her yerindeki KOBİ’lerin online ödeme almasını mümkün kılmak hedefiyle kurduk. Bugün geriye dönüp baktığımda değişmeyen tek şey, hizmet verdiğimiz global markalardan Gaziantep’te evinde ürettiği el işi ürünleri yurtdışında satan bireysel iyzico kullanıcısına kadar […] hayal 150 kişilik bir ekibe, milyarlarca liralık işlem hacmine sahip, ülkemizin e-ihracat menzilini 1,5 katına çıkaran Türkiye’nin en başarılı teknoloji şirketlerinden birine dönüştü. iyzico olarak hedefimiz Türkiye’de ve bulunduğumuz bölgede finansal hizmetleri herkes için daha ulaşılabilir kılmak ve bu sayede Türkiye’nin en büyük 5 finans şirketi arasına girmek. PayU ile güçlerimizi birleştirerek bugün, bu yolda en önemli adımı atıyoruz.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: