17-24 Mayıs Haftalık Banka Sektör Verileri

HomeTürkiye Ekonomisi

17-24 Mayıs Haftalık Banka Sektör Verileri

[...] büyürken (yılbaşı itibariyle +%1,1), 4 haftalık hareketli ortalamada %2,2 daralmış olup, 13 haftalık hareketli ortalamada %8 artış göstermiştir.

KIA almayı düşünenler için yaz fırsatları başladı
“Çalışmalarımızı yüzde 90 KOBİ barındıran Türkiye gerçeğine göre değiştirdik”
Bakan Albayrak İVME Paketinin müjdesini verdi

[…] büyürken (yılbaşı itibariyle +%1,1), 4 haftalık hareketli ortalamada %2,2 daralmış olup, 13 haftalık hareketli ortalamada %8 artış göstermiştir. Konut kredileri tarafında haftalık bazda önemli bir değişim izlenmezken (yılbaşı itibariyle -%3,2), KOBİ kredileri haftalık bazda %0,1 büyüme kaydetmiştir (yılbaşı itibariyle +%18,6). Konut kredisi, 4 haftalık hareketli ortalamada %5, 13 haftalık hareketli ortalamalarda %8 oranında daralırken, KOBİ kredileri, 4 ve 13 haftalık hareketli ortalamada sırasıyla %24 ve %35 artmıştır.

Mevduatlar: Haftalık mevduatlarda 19 milyon TL (+%1) büyüme gerçekleşmiştir. TP mevduatlar haftalık %0,9 daralırken, YP mevduatlardaki 868 milyon ABD doları seviyesindeki artış kurumsal taraftaki döviz talebinden kaynaklanmaktadır. YP mevduat tarafında bir önceki haftada gerçekleşen 795 milyon USD dolarlık talep göz önüne alındığında, geçtiğimiz hafta talepte artış gerçekleştiğini söylemek mümkün. Bu doğrultuda, YP perakende mevduat haftalık % 0,15 daralırken, YP kurumsal mevduat haftalık bazda% 0,7 oranında büyümüştür. TL mevduatlar […] Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

www.gedik.com

***

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: