10 Temmuz 2019 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller listesi

HomeDünya Ekonomisi

10 Temmuz 2019 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller listesi

Evde bakım maaşı Mayıs ayında ödenmeye başlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yatırılan evde bakım maaşı, il

2 Ekim evde bakım maaşı yatan iller listesi – 2 Ekim 2019 Çarşamba evde bakım aylığı parası yattı mı?
Evde bakım parası yatan iller 14 Kasım! Evde bakım maaşı sorgulama
Evde bakım parası yatan iller 5 Aralık! Evde bakım maaşı sorgulama
Evde bakım maaşı Mayıs ayında ödenmeye başlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yatırılan evde bakım maaşı, il il hesaplara yatırılıyor. Peki evde bakım maaşı başvuruları nasıl yapılır? 2019 evde bakım maaşı ne kadar? Maaş alanlar sorgulama işlemini nasıl yapıyor? İşte evde bakım maaşına dair detaylar…
 
EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
 
Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 şartın bulunması gerekiyor:
 
1) Gelir kriterlerinin uygun olması,
 
2) Bakıma muhtaçlık kriteri,
 
3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.
 
Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa ‘İlçe Müdürlüklerine’ başvuru yapılıyor.
 
 
 

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ SORGULA

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA
 
Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.
 
SMS İLE EVDE BAKIM AYLIĞI SORGULAMA
 
Evde bakım aylığı alanlar sorgulama yapmak için telefonlarının SMS özelliğini de kullanabilir. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e sms atarak bakiye takibi yapabilirler. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.
 
Temmuz 2019 Evde Bakım maaşı yatan illerin listesini aşağıdan görebilirsiniz.
 
1.Aksaray
2.Kırklareli
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
 
 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: