02 Kasım Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi – 02 Kasım 2021 Salı Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?

HomeTürkiye Ekonomisi

02 Kasım Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi – 02 Kasım 2021 Salı Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?

Evde bakım maaşı ülkemizde pek çok insanı ilgilendiriyor. Peki evde bakım aylığı ile ilgili gerekenleri yeteri kadar biliyor muyuz? Evd

05 Ağustos 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi 05 Ağustos 2021 Perşembe Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
07 Aralık Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi – 07 Aralık 2021 Salı Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
22 Aralık Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi – 22 Aralık 2021 Çarşamba Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
Evde bakım maaşı ülkemizde pek çok insanı ilgilendiriyor. Peki evde bakım aylığı ile ilgili gerekenleri yeteri kadar biliyor muyuz? Evde bakım maaşı hangi bankaya yatar?  Evde bakım maaşı yattı mı? Hesabıma ne zaman para aktarılacak? 02 Kasım Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım aylığı ödemeleri yatmaya başladı mı? 02 Kasım 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi… Hangi illerde evde bakım maaşı yattı? Mart ayında yatacak evde bakım maaşlarının listesi… Evde bakım aylığı ile ilgili tüm merak ettiklerinizin cevabı bu haberde. Bakım parası ne kadar?
 
İşte Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi
 
1- 
 
2- 
 
3- 
 
4- 
 
5- 
 
6- 
 
7- 

 
8- 
 
9- 
 
10- 
 

Merak edilen tüm soruların cevaplarını, güvenilir kaynaklardan araştırmaya devam ediyoruz. Şu an için herhangi bir gelişmenin olmadığını belirtmek isteriz. Önümüzdeki gün veya saatlerde güncelleme geldikçe size aktaracağız.
 
EVDE BAKIM AYLIĞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?
 
Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.
  
SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?
 
Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.
 
EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?
 
Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.
 
EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?
 
2021 yılında evinde hasta, engelli ya da yaşlı vatandaşlara bakan 1. derecedeki yakına ödenen evde bakım maaşlarına zam geldi. 2022 engelli aylıkları; Yüzde 40-69 engeli olanların aylığı 509 liradan 536, yüzde 70 üstü engeli olanların da 763 liradan 804 liraya ulaşabilecek. 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 1.457 liraya çıkabilecek. Engelli bir bireyin maaş alabilmesi için maddi durumunun kötü olması yani fakir olması, muhtaç ve kimsesiz olması gerekmektedir. 2022 aylığı olarak bilinen engelli maaşları için başvurular Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına yapılmaktadır.
 
2022 engelli aylıkları; Yüzde 40-69 engeli olanların aylığı 509 liradan 536, yüzde 70 üstü engeli olanların da 763 liradan 804 liraya ulaşabilecek. 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 1.457 liraya çıkabilecek.
 
EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?
 
Evde bakım maaşı, bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere devlet tarafından verilen hasta bakım parasıdır. Bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere verilir.
 
Tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3'ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa evde bakım aylığı denir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: