türkiye’nin en kötü bankasını seçiyoruz – gündem 61

HomeTürkiye Ekonomisi

türkiye’nin en kötü bankasını seçiyoruz – gündem 61

bu kadar fikir beyan edildiğine göre, en çok çalışılan bankanın da üst sıralarda görülmesi gereken anket.. şirketin kurumsal internet şubesinde ödeme

“İşsizlik için istihdam artırıcı politikaların geliştirilmesi önemli” – İzmir haber
ATO’nun video konferanslı toplantıda ekonomik önlemler görüşüldü – Ankara haber
Berat Albayrak: Kamu bankaları 2020’ye girmeden tek haneli faizleri başlatıyor

bu kadar fikir beyan edildiğine göre, en çok çalışılan bankanın da üst sıralarda görülmesi gereken anket.. şirketin kurumsal internet şubesinde ödeme yapılan bankalar listesinde kayıtlı neredeyse 150’ye yakın hesabın yarısından fazlasının garanti olması bunu gösteriyor..
iyiler mi? hayır.. ama diğerleri çok daha kötü..

====================::====================

bankalar çok dinamik kurumlardır. ekonomik gelişmelere ve kanuni düzenlemelere paralel olarak dönemsel odak segmentlerini ve buna bağlı politikalarını değiştirirler. kurumsal, ticari, obi, kobi, işletme, bireysel vb.. ankete katılanların çoğunluğu bireysel segmette aldığı hizmet için görüş bildirmiş. daha da enterasını kendisinden alınan bankacılık hizmet masraflarını referans göstermiş.
bireysel bankacılık ta kendi arasında segmentlere ayrılır. özel bankacılık hizmeti alan birinin şikayet edeceğini düşünmüyorum. burada daha çok orta gelir düzeyi için değerlendirme yapılıyor. bu durumda hizmet kalitesinin en önemli göstergesi şüphesiz bankacılık sistem alt yapısı ve yaygın alternatif dağıtım kanallarıdır. bankalar en nihayetinde ticari işletmelerdir ve kar güdüsüne sahiptir. buna bağlı olarak kanunların izin verdiği ölçüde hizmet geliri tahsil ederler. bu hizmet giderlerinden istisnalar için müşterilerine seçenekler sunarlar. otomatik ödeme talimatı verene hesap işletim ücreti uygulanmaz gibi.
ülkemizde malesef finansal okur yazarlık çok düşük seviyede. bu konuda başlangıç olarak erkin şahinöz hocaya ait youtube sayfası takip edilebilir. faydalı da olur.
bankalar çeşitli kamu otoriteleri tarafından çok yakından takip edilmekte ve denetlenmektedir. basiretli tacirlerdir. her ülke için doğru düzenlemeler ile desteklenir ise çok faydalı kurumlardır. bu sebeple en kötü banka anketinin haksızlık olduğunu düşüyorum.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: