Türk İşverenler Bu Vergilerden Muaflar

HomeTürkiye Ekonomisi

Türk İşverenler Bu Vergilerden Muaflar

[...] Muafiyeti Sunuyor Yemek kartı kullanmanın en önemli artısı tabi ki vergi tasarrufu yapmaktır. Çalışanlarına öğle yemekleri ücretlerini nakit ve

Bakan Varank’tan G20’de ‘hesap verilebilirlik mekanizması kurulması’çağrısı
İsviçre’de Covid-19 yardım kredilerini Türkiye’ye gönderen Türk vatandaşlarına soruşturma
İhracat Akademisi İkinci Dönem Mezunlarını Verdi

[…] Muafiyeti Sunuyor

Yemek kartı kullanmanın en önemli artısı tabi ki vergi tasarrufu yapmaktır. Çalışanlarına öğle yemekleri ücretlerini nakit vermek yerine yemek kartı ile veren işletmeler SGK İşçi Primi, SSK İşveren Hissesi, Damga Vergisi ve Gelir Vergisinden muaf olurlar. Böylece şirketler hatrı sayılır bir tasarruf elde ederler. ğzellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için bu tip vergisel muafiyetler büyük önem arz eder. ğzellikle kobiler açısından bu vergi muafiyetleri büyük önem taşıyor. Zira ülkemizde yeni kurulan ve/veya büyümeye çalışan bir çok firma vergi yüklerine yenik düşüp erkenden iflas bayrağı çekebiliyor. Girişimci ruhu yüksek bir ülkede […] da değerlendirilmektedir.

Çalışan mutlu olursa işini daha keyifli yapar. O keyifli yaparsa işten alınan verim artar. Verim artarsa yönetim kademesi daha keyifle işe sarılır ve yatırımlarını arttırır. Aslında bu bir kelebek etkisi gibi artan bir verimlilik döngüsü diyebiliriz.
Adı Yemek Kartı Ama Aynı Zamanda Kafe, Büfe ve Marketlerde de Geçerli
Her ne kadar sistemin adı yemek kartı olsa da %8 KDV […] işlevleri ile herkes daha motive ve mutlu olur. Mutlu çalışanlar verimli işyerleri ve firmalar doğurur.

Avantajları saymakla bitiremediğimiz yemek kartı sistemini uçtan uca ele aldığınızda aslında ne kadar büyük bir iş kolu olduğunu göreceksiniz. Modern ülkelerde artık şirketlerin bu tip kapalı devre ve/veya açık devre kart kullanımına geçiyor olması da bu büyük iş kolunun en önemli göstergesi.

Yemek Kartı Firmalarını Karşılaştırıp Size En Uygun Olanı Tespit Edebilirsiniz

Firma sahiplerinin vergi tasarrufu gibi kaygılarla başlatıp daha sonra operasyonel kolaylık ve çalışan memnuniyeti gibi önemli […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: